Разом з тим 29% готові відпустити дітей до школи на офлайн-навчання, інформує видання “Переяслав.City”.
Опитування, на яке воно посилається, проводилося з 3 по 10 серпня. Участь у голосуванні взяли 592 особи.
“Я працюю вчителем української мови і літератури, а також є класним керівником в 11 класі. Як педагог я підтримую очне навчання, більшість батьків учнів нашої школи – теж. Водночас ми розуміємо, наскільки це небезпечно з огляду на нинішню ситуацію. Тож для старших класів, які відповідальніші, підходить і онлайн навчання: це зручно і безпечно. А щодо початкових класів, то ці дітки потребують більше уваги, тому для них важливо очне навчання“, – вважає Наталія Козелецька з села Студеники.
Вона повідомила, що до нового навчального року навчальний заклад неподалік облаштує укриття.
“Ми обговорюємо у педколективі можливість різних форм навчання, зокрема, і змішане. Але є тривога, і як мати я свою дитину до школи не пустила б. Якщо ворог зараз стріляє по порожніх школах, то чого очікувати, коли розпочнеться навчальний процес?” – додала вчителька.
Катерина Лисенко з села Хоцьки переконана, що навчання у школах під час війни має бути дистанційним.
Це значно безпечніше, ніж очне навчання в школах, де немає для всіх укриття. Адже ворог проводить обстріл місць найбільшого скупчення людей, а це можуть бути й школи. Звичайно, якість освіти може бути нижчою, але тут уже потрібно вибирати. Якщо у школі є підвал, де можуть сховатись не всі учні, то варто організувати змішане навчання. Я читала, що в такому разі учні збираються в школі раз на тиждень чи на 10 днів, аби вчитель наочно міг пересвідчитися щодо рівня засвоєння ними того чи іншого матеріалу”, – сказала вона.
Вчителька початкових класів з Переяслава Олеся Сливка зауважила, що здебільшого педагоги “готові до всього”.
“Якщо на державному рівні вирішать відновити очне навчання в умовах воєнного стану, ми вийдемо і будемо працювати, дотримуючись усіх правил безпеки. Але як мама сина школяра скажу, що особисто я боюся відпускати свою дитину до школи, поки існує загроза ракетних ударів. На мою думку, все ж безпека дітей – це зараз найголовніше“, – наголосила жінка.
Читайте також: КМДА: вже 75% столичних шкіл готові до початку нового навчального року
Примітно, що самі учні, особливо старших класів, здебільшого виступають за навчання офлайн.
“Як учениця – підтверджую. Складно концентруватися на навчанні в домашній обстановці, плюс така форма навчання вимагає 1000% самодисципліни та навичок тайм-менеджменту. Але як буде проводитись навчання очне гадки не маю, і як взагалі реалізувати це безпечно в нашому місті“, – сказала одна з опитаних школярок.
Нагадаємо, результати відповідного опитування, проведеного серед батьків у закладах освіти Києва, показали, що 70% з них обрали навчання офлайн. Решта не наважуються відправляти дітей до школи. Про це, зокрема, повідомила директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян, інформує портал Київської міської державної адміністрації.
Разом з тим, як писав “ВК“, після оголошення результатів опитування батьки київських школярів звинуватили міську владу у брехні та маніпулюванні. Детально про скандал читайте в нашому матеріалі “Мабуть, у цих 70% за офлайн-навчання є зайві діти” – кияни звинуватили КМДА у брехні“.