На п’ятий день після виборів Київська ТВК прийняла перший протокол

14:37 29.10.2020

У Києві вже п’ятий день триває підрахунок голосів на місцевих виборах в умовах безсоння і нервового напруження. І нарешті сьогодні Київська міська територіальна виборча комісія о другій годині ночі прийняла перший протокол з територіальної виборчої комісії – це Печерськ. Приймали документи до четвертої години протягом двох годин.

На п’ятий день після виборів Київська ТВК прийняла перший протокол

Про це під час брифінгу повідомила голова Київської міської територіальної виборчої комісії Валентина Королькова.

За її словами, сьогодні на 14:00 та на 15:00 очікуються  протоколи ще з 2 ТВК.

Процедура відбувається наступним чином. Комісія приїжджає в кількості трьох осіб, подає запечатаний протокол підрахованих голосів – по кандидатах у депутати, по кандидатах на міського голову.

За дорученням голови, член комісії розпечатує і зачитує весь текст, який є в протоколі, і всі члени комісії задають свої запитання, отримують свої відповіді. І залишається протокол у нас на опрацюванні. Коли буде опрацьовано, пораховано і перевірено кожну цифру і кожну літеру, ми проголосуємо про прийняття результатів на відповідному окрузі.

У протоколі, який ми приймаємо, знаходяться 24 партії. І, згідно нового виборчого кодексу, 288 осіб у протоколі з прізвищами, іменами та по батькові, за яких виборці мали можливість віддати свої голоси… Коли здають протокол, ми повинні прочитати всі 288 прізвищ, які знаходяться в даному протоколі. Це велика кількість. Звісно, що йде багато часу на оприлюднення цього протоколу на засіданні комісії. Тому ми вибудовуємо графіки. Просимо територіальні виборчі комісії районні, які висловлюють готовність про приїзд… Ми для них призначаємо час, щоб вони не витрачали сили, а приїхали за визначеним графіком і спокійно ми з ними попрацювали”, – додала Корольова.

Нагадаємо, 25 жовтня українці обирали своїх представників до обласних, районних рад та об’єднаних територіальних громад. Екзитполи соціологічних служб уже назвали приблизні результати виборів.

ЦВК обробив 100% інформації з усіх областей – явка виборців на місцевих виборах, які пройшли 25 жовтня, становить 36,88%, водночас тільки 10% виборців не прийшли голосувати через пандемію коронавірусу.

Напередодні конституційний суд заблокував призначення переможців місцевих виборів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...