На Михайлівській площі відкрили вуличну виставку про європейський спадок Донеччини й Луганщини

Автор: Галина Ворона
19:26 22.05

Нова вулична виставка, що відкрилась у центрі столиці, розповідає про зруйновані окупантами історичні памʼятки Маріуполя, Дружківки, селища Нью-Йорк, Лисичанська, побудовані промисловцями з країн Європи.

На Михайлівській площі відкрили вуличну виставку про європейський спадок Донеччини й Луганщини
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє МКІП.

Зокрема, виставка відтворює історію будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. А також експонує знімки й розповіді про гімназію у Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, збудований німцями, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

«Бельгія була ключовим гравцем у розвитку регіону в XIX-XX століттях… У 1917 році бельгійська участь в українському Донбасі була припинена комуністичною революцією. Бельгійські підприємства були націоналізовані, поняття капіталізму зникло на десятиліття, а радянська пропаганда зробила все можливе і неможливе, щоб стерти пам’ять про західний внесок у розвиток регіону. Москва намагалася переписати історію. Тоді і зараз. Одного разу росіяни навіть заявили, що Бельгія існує завдяки Росії… Ми всі бачимо, як вони стирають з мапи цілі українські міста і докладають зусиль, щоб стерти українську ідентичність. Вони вбивають людей, вони вбивають дітей, вони руйнують інфраструктуру, вони порушують міжнародне право всіма можливими способами. Але ми повинні пам’ятати, що що б вони не руйнували – історичну правду стерти неможливо», – зазначив заступник голови місії при Посольстві Королівства Бельгія в Україні Фредерік Девелтер, 

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС». Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас», аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на сході України».

Банери доступні українською та англійською мовами, а також на них розміщені QR-коди, за якими відвідувачі виставки зможуть перейти на сайт з більш детальною інформацією, фотографіями та відео описаних пам’яток зі зйомок фільму “Євродонбас”.

Автори проекту – кінопродюсрка Анна Паленчук та режисер-документаліст Корній Грицюк.

Виставка триватиме до 4 червня й доступна українською та англійською.

Читайте також: “Маріуполь: 86 днів оборони”. У центрі столиці відкрилась виставка про захисників міста 

Нагадаємо, у столичному музеї презентували виставку до дня міста, на якій можна побачити нічний Київ очима художників минулих часів та сучасності.

Великий Київ у Google News

підписатися