На місці майбутнього пам’ятника Іванові Франкові заклали камінь – фото

Автор: Галина Ворона
13:59 09.09

У столиці заклали камінь в сквері на розі вулиць Липської та Інститутської у Києві, де буде споруджена скульптурна композиція генію українського народу – письменнику, поету, науковцю та публіцисту Іванові Франкові.

На місці майбутнього пам’ятника Іванові Франкові заклали камінь – фото

Як повідомляє КМДА, участь у церемонії зокрема, взяли правнук Івана Франка Петро Галущак, мер Києва Віталій Кличко, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, за кошти якого зведуть пам’ятник.

Встановлять композицію на місці декомунізованого пам’ятника Мануїльському.

Ми повинні шанувати своїх геніїв, які творили і жили заради України та її майбутнього. А внесок Івана Франка в українську культуру є неоціненним. Він автор понад 6 тисяч літературних, публіцистичних та наукових творів. Писав кількома мовами, а переклад робив із 19 мов світу, зокрема, і східних. Спадок Івана Франка є одним із ключових надбань у становленні української нації. Тому важливо, що ми увіковічнимо Каменяра, віддамо шану його пам’яті і його справі”, – наголосив Віталій Кличко.

Він висловив сум, що до цього дня не дожив онук генія – Роланд Франко, який мріяв про встановлення скульптурної композиції на честь діда.

Франко належить не тільки своїй родині. Франко належить всій Україні, всім українцям. Невдовзі на цьому місці, у столиці, буде скульптурна композиція. Адже саме тут, у Києві, він одружився зі своєю дружиною. І я дуже задоволений, що маю можливість побачити закладення та освячення каменю і відчути, що тут увіковічнять пам’ять Івана Франка”, – сказав правнук Франка Петро Галущак.

Читайте також: Михайло Булгаков, Іван Франко, Микола Гумільов та Анна Ахматова – всі вони вінчалися у Києві

Нагадаємо, нещодавно помер останній онук Івана Франка.

Великий Київ у Google News

підписатися