Помер останній онук Івана Франка

Автор: Галина Ворона
11:53 11.08

Сьогодні, 11 серпня, пішов з життя Роланд Франко – останній онук видатного українського письменника Івана Франка. Він заснував благодійний фонд імені великого письменника. Завдяки його клопотанням Україна отримала безплатно від Британського міністерства закордонних справ науково-дослідну станцію “Академік Вернадський” в Антарктиці.

Помер останній онук Івана Франка

Про смерть Роланда Франка повідомили на Facebook-сторінці Міжнародного фонду Івана Франка.

З сумом повідомляємо, що 11 серпня на 90-му році життя обірвалося земне буття останнього онука Івана Франка – Роланда Франка. Колектив Міжнародного фонду Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті засновника та голови правління Фонду. Світла пам’ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися.  Ми не в змозі змінити обставини. Лише просимо Бога дати сил перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство небесне. Вічний спокій його душі”, – говориться в повідомленні.

Роланд Франко – український учений-інженер, дипломат, громадський діяч, народився 28 березня 1932 у Львові. Протягом 1993-1996 років на запрошення МЗС України перебував на дипломатичній службі – був радником з питань науки в Посольстві України у Великій Британії.

З 1997 року Роланд Франко – заступник голови правління Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені О. Гончара, з 2012 – виконувач обов’язків голови Фонду. Член правління Національної спілки краєзнавців України. З 2015 року – голова правління Міжнародного фонду Івана Франка.

Читайте також: Помер український художник та депутат від “ЄС” Олександр Ройбурт

Нагадаємо, днями Україна втратила видатного державного діяча Івана Марчука.

Великий Київ у Google News

підписатися