На Лютеранській закрили легендарну книжкову крамничку

Автор: Тетяна Сененко
14:14 19.01

В центрі столиці, на вулиці Лютеранській, 4 зачиняється один із найвідоміших букіністичних магазинів Києва, який працював під вивіскою «Букініст-центр» з 2001 року.

На Лютеранській закрили легендарну книжкову крамничку

Про це повідомляють відвідувачі крамниці у Facebook.

«Закривається букініст на Лютеранській, який там працював багато десятиліть. Центр книжкової медитації для киян (…) Такі місця створюють міський культурний ландшафт і має бути якась комунальна програма щодо їх підтримки та збереження» — йдеться в дописі.

Kерівник «Букініст-центру» вважає: поки охочих платити 16 тисяч за це приміщення немає, місто могло б не підвищувати ціну.

«А зараз при новій владі сказали, що все має бути прозоро й ідіть на аукціон. Оренду підняли у 3,5 раза — до 16 тисяч на місяць. Ми відразу відмовилися, коли поставили таку ціну», — повідомив директор крамниці Едуард Линдін в коментарі «Хмарочосу».

Аукціон відбувся, але претендентів на приміщення не знайшлося. За висловом Линдіна, що місту було б краще здавати підвал за старою ціною, яку магазин платив протягом 21 року, але «дороги назад вже немає» й тепер комунальне приміщення стоятиме пусткою.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що замість Петрівського книжкового ринку  мають звести  триповерховий ТРЦ з паркінгом та будівельним супермаркетом.
 
Ще раніше вже  з’являлась інформація, що до 1 січня 2021 року книжковий ринок “Петрівка” планують ліквідувати, а замість нього зведуть торгово-розважальний центр. Мер Кличко у липні минулого року заявляв, що будівництво торговельно-розважального центру на території книжкового ринку “Петрівка” наразі не планується.  

 

Великий Київ у Google News

підписатися