У 2021 році незаконне будівництво по вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 у Дніпровському районі столиці стало найбільш соціально-напруженою точкою міста Києва.
Сьогодні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду залишив чинним припис Департаменту культурно спадщини щодо заборони будівництва по Микільсько-Слобідській, 7-9.
Про це повідомив військовий ЗСУ та київський волонтер Олег Симороз, до якого без попередження у лікарняну палату приходила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк за те, що він критикував її законопроєкт № 5655 про містобудування.
Симороз нагадав, що забудовник порушив прибережну захисну смугу Дніпра, режим використання пам’ятки ландшафту, функціональне використання ділянки відповідно до Генплану Києва (зелена зона) та захопив комунальну земельну ділянку, яка відведена під парк “Микільська Слобідка”.
Однак, забудовник не залишав планів побудувати на березі Дніпра три 25-поверхневих житлових комплексів “Нова Слобідка” й продовжував звертатися до суду.
“Забудовник намагався оскаржити статус пам’ятки в судовому порядку, а саме в частині включення земельної ділянки, яка розташована по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9 в межі пам’ятки ландшафту, однак забудовнику було відмовлено, рішення набуло законної сили. А тепер і припис на заборону будівництва ми відстояли в останній інстанції”, – зазначив він на своїй сторінці у Facebook.
Рішення остаточне й оскарженню не підлягає.
Довідка: історія із незаконною забудовою по вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 тривала понад 4 роки.
У січні 2020 року прокуратурою був проведений огляд земельної ділянки і встановлено, що відстань від споруджуваного об’єкта до берега Дніпра становить 86 м, що є порушенням Водного кодексу України.
За допомогою київських активістів ще у 2021 році будівельні роботи на Микільсько-Слобідській були зупинені до лютого 2022 року. Активісти побудували барикаду на комунальній землі біля в’їзду, аби не допустити будівельних робіт. Барикада трималася 128 днів – 24 години на добу.
ДІАМ проводила перевірку скандальної забудови й підтвердила численні порушення.
Київрада надала дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування Київзеленбуду під парк “Микільська Слобідка”, як і хотіли місцеві мешканці.
У травні 2021 року Окружний адмінсуд Києва відмовив у задоволенні позову замовника щодо визнання протиправними дій управління охорони культурної спадщини КМДА та визнання протиправним і часткового скасування наказу Мінкульту про внесення земельної ділянки на вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 до державного реєстру нерухомих пам’яток України, об’єкта “Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра”.
Однак, забудовник не залишав планів забудови берега Дніпра й продовжував звертатися до суду.
Читайте також: Хто крайній: незаконна забудова на берегах значно збільшує масштаби наслідків повені