На Київщині з’явилася нова ботанічна пам’ятка природи «Ліс біля села Крячки»

Автор: Любава Лисичкіна
22:43 30.11.2021

Ліс, який росте біля села, постійно забудовувався котеджами та існувала реальна загроза його знищення.

На Київщині з’явилася нова ботанічна пам’ятка природи «Ліс біля села Крячки» Фото: Facebook Р.Титикало
Як повідомив депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності»  Роман Титикало,  ботанічна пам’ятка  розташована біля Василькова на території 8,7 гектарів землі.  
 
Цей статус дасть можливість в юридичній площині захистити гектари лісів від вирубки та забудови. Унікальність «Лісу біля села Крячки» в тому, що тут росте червонокнижна сон-трава, мешкають занесені до Червоної книги України кажани  та нетопир середземноморський, а також дятел великий і дятел малий строкатий, що охороняються згідно Бернської конвенції.  
На даний час, за словами депутата, Київська облдержадміністрація має забезпечити розробку положення про оголошену рішенням сесії Київоблради ботанічну пам’ятку природи місцевого значення, вказавши можливість проведення на її території наукових археологічних досліджень, передати її під охорону підприємству, у віданні якого вона перебуває, з оформленням охоронного зобов’язання та вжити заходів щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж.
 
Роман Титикало зазначив, що  у цьому питання допомагали місцеві жителі, звернення ініційовано ГО «ІЦ «Захист права на інформацію», а технічну документацію підготував Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).
 
До слова, 6 тисяч тонн медвідходів просто неба: фірма на Київщині завалила небезпечним сміттям 4 області.

Великий Київ у Google News

підписатися