На Київщині знищують 200-літні дерева під виглядом санітарної чистки

15:38 24.12.2020

На Київщині Дзвінківський та Жорнівський природні заказники опинилися в небезпеці через недолугі санітарні рубки. Страждають дерева, яким виповнилось понад 200 років.

На Київщині знищують 200-літні дерева під виглядом санітарної чистки

Про це повідомляють екоактивісти Української природоохоронної групи.

Заповідна зона знаходяться під керівництвом Боярської лісової дослідної станції.

Зазначається, що наприкінці 2020 року під виглядом санітарних рубок працівники станції знищили близько 11 тис. 304 кубометра деревини.

Під виглядом інновацій відбуваються безглузді санітарні рубки в заповідних лісах – результат жаги грошей та радянських підходів до управління. Більшість деревини, яка вирубуються, – це сухостій або повалені дерева, тобто мертва деревина. Про важливість мертвої деревини в лісах не чув лише лінивий”, — пояснюють екоактивісти.

Навіть, якщо мова йде про сухостій, як стверджують представники Боярської ЛДС, було завдано суттєвої шкоди для екосистеми. Екологи впевнені, що проведені рубки суттєво зменшили природоохоронну цінність заповідної зони. 

Ба більше, в результаті таких дій зростають викиди парникових газів, адже більшість отриманої деревини використовується як дрова.

Нагадаємо, що до кінця року в столиці діє мораторій на омолоджувальне обрізання дерев. Заборона була введена через те, що воно часто здійснювалось неякісно і після неї дерева починали всихати і гинути. 

Читайте також: Чому на ВДНГ вирубують дерева. Пояснення від керівництва

 

Великий Київ у Google News

підписатися