На Київщині зафіксовано випадок захворювання на вірусний гепатит А

Автор: Любава Лисичкіна
18:46 20.11

Пацієнткою інфекційного відділення стала співробітниця Київського обласного спортивного коледжу. У коледжі тривають протиепідемічні заходи, наразі навчальний заклад на карантині.

На Київщині зафіксовано випадок захворювання на вірусний гепатит А
оренда квартири Київ
Як повідомляється, захворювання виявили у  Броварах.
 
Про це під час оперативної наради повідомила директорка Броварської районної філії ДУ “Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Олена Левченко. Ймовірно, зараження відбулось контактно-побутовим шляхом, оскільки можливість зараження через харчові продукти і воду виключили.
 
Також стало відомо, що у групу ризику увійшли 84 особи, які перебували в контакті із хворою. Олена Левченко доповіла, що згідно рекомендацій МОЗ, діти перебуватимуть під медичним наглядом протягом 35 днів від моменту виявлення випадку захворювання, а також будуть проведені відповідні лабораторні біохімічні аналізи.
 
Також директорка центру повідомила, що, на жаль, вакцини від вірусного гепатиту А наразі в Україні немає (окрім Вінницької області).
 
 Також стало відомо, що четверо дітей із контактної групи ризику наразі перебувають у лікарні, але із діагнозами ковід і ГРВІ – поки підозри на гепатит А у них немає. Позаяк інкубаційний період захворіння становить 35 діб, впродовж усього часу медики спостерігатимуть за дітьми коледжа.
 
Нагадаємо, спалах гепатиту А у Вінницькій області зафіксували 24 жовтня. Тоді там зареєстрували 20 хворих. Згодом їхня кількість зросла до майже 300, тож у МОЗ визначили спалах хвороби як надзвичайну ситуацію на рівні області та посилили там протиепідемічні заходи. 8 листопада в МОЗ повідомили, що спалах гепатиту А на Вінниччині вдалося локалізувати.

Великий Київ у Google News

підписатися