На Київщині вилучили перші приватні ділянки під будівництво Київської обхідної дороги

Автор: Галина Ворона
23:41 09.01

У Київській обласній держадміністрації підписали перші розпорядження про вилучення приватних земельних ділянок під будівництво Кільцевої обхідної дороги навколо Києва. Йдеться про 18-кілометровий відрізок дороги Макарівської та Дмитрівської громад. Ця ділянка об’єднує траси Київ-Ковель і Київ-Чоп.

На Київщині вилучили перші приватні ділянки під будівництво Київської обхідної дороги

Про це голова КОДА Василь Володін розповів в інтерв’ю виданню “KиївVласть”KV.

За його словами, перша черга будівництва Київської обхідної дороги запланована на 18-кілометровій ділянці, що проходитиме по території Дмитрівської та Макарівської громад та об’єднує траси Київ-Ковель і Київ-Чоп. Вона включатиме низку мостів і розв’язок.

Як зазначив очільник КОДА, вже провели наради з місцевими громадами щодо викупу земельних ділянок під будівництво вже та оголосили пошук підрядника на будівництво ділянки, а місцевий автодор проєктує ряд інших ділянок майбутньої траси.

На думку Володіна, жодних проблем під час вилучення приватних земель під це будівництво виникнути не повинно, адже “у держави є конституційне право вилучати приватну власність для суспільних потреб з відповідною компенсацією”.

Йдеться про те, що викуп буде за нормативно-грошовою оцінкою, а не експертною. Є зацікавлені особи, які хочуть продати землю за космічні кошти. Але цього не буде”, — заявив Володін.

Будівництво першої 18-кілометрової ділянки планується завершити за рік, платникам податків вона обійдеться у 5 млрд грн.

київська обхідна дорога

Читайте  також: Гроші на вітер. Урбаніст розкритикував проект київської обхідної дороги 

Нагадаємо, КОД протяжністю 149,8 кілометра обійдеться платникам податків у 85 мільярдів гривень – це буде найдорожчий у Європі об’єкт. Також стало відомо, що Київська обхідна дорога “йде” просто лісами. Знищити можуть щонайменше 42 тис. дерев.

Великий Київ у Google News

підписатися