Журналісти Незламні.City побували в кінологічному центрі.
Заступниця начальника кінологічного центру Весна Лобода розповідає, що в них працюють 37 спеціалістів. Центр в Ірпені – не єдиний на Київщині, вони розташовані по всій області. Тому поліцейські-кінологи оперативно виїжджають на виклики, зазначає вона.
Катерина Бєляєва – інспекторка-кінологиня. Її вихованці, бельгійські вівчарки малінуа Ванда і Бентлі, а також безпородна Поля, живуть разом із нею. Бентлі спеціалізується на пошуку вибухівки, Ванда – може розшукати речі за запахом. А руда Поля – унікальна, каже Катерина. Вона стала першим в Україні собакою емоційної підтримки. Хвостата допомагає пораненим військовим у реабілітації.
Чобітки та окуляри на поліцейських собаках – амуніція, необхідна в умовах повномасштабної війни, каже Катерина.
Взуття для того, щоб тварини не поранили свої лапи уламками, битим склом та камінням під час роботи. Окуляри ж захищають від пилу та бруду.
“Ми не один місяць провели на блокпостах. Разом з Бентліком оглядали транспортні засоби та їхніх водіїв. І от коли дуже багато часу проводили там, на трасі, я побачила, що в собак починають червоніти очі, їм дуже важко. Тому, щоб весь пил та бруд не потрапляв їм в очі, нам передали такі окуляри, і ми зараз їх опановуємо. Ця амуніція не для постійного носіння. Тому що на чобітках є липучки, які перетягують лапки й вони втомлюються. Тому вона вдягається на 30-45 хвилин”.
Відомо, студенти-архітектори створили петицію про перейменування вулиці на честь проєктувальника мостів.