На Київщині коваль створив козака з уламка ворожої ракети “Іскандер” (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
10:41 02.08.2022

Юрію Савугіну 64 роки, у свої сорок він почав займатись рідкісним, як на теперішні часи, ремеслом – ковальством. У 2007 році покинув Київ і переїхав у Ташань на Переяславщині. Купив у селі будинок, обладнав у дворі невеличку кузню та виготовляє неймовірні паркові скульптури з металу.

На Київщині коваль створив козака з уламка ворожої ракети “Іскандер” (ФОТО)
оренда квартири Київ

Про майстра розповідає видання Переяслав-Sity.

На подвір’ї біля кузні стоїть фігура козака з хрестом. Вона не зовсім звичайна, адже зроблена частково із ворожої ракети “Іскандер”, яку навесні збили українські воїни над Капустницями й вона впала на поле фермера. Тож цей козак “загартований і заговорений”.

Над створенням скульптури автор працював щодня по 12 годин протягом трьох місяців.

Мені привезли шматок того страхіття. І кувати його було важко, бо корпус ракети зроблений з надміцного сплаву, який майже не піддається обробці. Проте впорався: як українські вояки збили того монстра, то так і я перекував рашистську смертоносну нечисть на такого мирного хлопа! Важко було, як ніколи раніше, але то втіха для майстра: перетворити те, що було злом, на річ для радості людей“, – розповів коваль Юрій Савугін.

До своєї улюбленої справи Юрій прийшов не одразу. За 40 років, які передували вибору, чим він тільки не займався. А тоді якось побачив у кузні хлопців, які займалися художньою ковкою.

Мені це так сподобалось, дуже сильно запало в душу. І ось уже чверть віку займаюсь цією справою“, – зазначив коваль.

Також він розповів про свою першу скульптуру.

Це був пірат Сільвер. З дерев’яшкою замість ноги, із пов’язкою на одному оці, трикутною шапкою на голові і з папугою на плечі. Його побачив знайомий художник і порадив займатись саме такими парковими скульптурами. Каже, полиш оту всяку дрібноту, парканчики, хвірточки, квіточки, а займайся справжнім ділом – тільки скульптурами“, – ділиться Савугін.

До речі, малювати чоловік зовсім не вміє, тому всі роботи створює без ескізів, лише зі своєї уяви. Ось кілька з його неймовірних скульптур:

Нагадаємо, фотограф створив серію портретів бійців столичної тероборони на антикварному обладнанні.

Великий Київ у Google News

підписатися