На Київщині бабця спалила поле і сусідське сіно – рятувальники тричі виїжджали на гасіння пожеж

Автор: Галина Ворона
15:56 01.03

З настанням тепла на Київщині активізувались палії сухої трави. Наслідки – десятки виїздів на гасіння пожеж. Так, тільки у Бучанському районі рятувальники тричі за добу виїжджали гасити пожежі на відкритій території на вулиці Травневій у Бородянці. Горіло поле, згоріли дві копиці сіна, а пожежі все не припинялися – і все це через бабусю-палійку.

На Київщині бабця спалила поле і сусідське сіно – рятувальники тричі виїжджали на гасіння пожеж

Про це розповіли рятувальники Київщини.

За їхніми словами, вже під час першого виїзду хлопці побачили бабусю-палійку, яка не звертала на них увагу і продовжувала загрібати траву. Всі намагання її врозумити ні до чого не призвели.

Вдруге пожежну машину знов зустрічала таж сама бабуся. І знов — пожежа. Вигоріли дві сусідські копиці. Третю ж копицю, господарка охороняла від палійки, сидячі на ній. З повагою до віку бабусі, інспектор всіляко намагався переконати стареньку піти додому. І це йому вдалось, але…

На третій виїзд рятувальники прибули вже спільно с поліцією. Горіло фермерське поле, а палійка все не вгамовувалась. Тож довелось відганяти її за допомогою холодного душу і погроз оштрафувати.

Читайте також: Весняне тепло розбудило паліїв трави: екологи нагадують про наслідки для здоров’я, довкілля і гаманця

Нагадаємо, спалювання сухостою завдає великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини: від вогню гие вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Під час спалювання сухої трави у повітря виділяється велика кількість небезпечних речовин — бензопірен, діоксини та важкі метали. Вони негативно впливають на довкілля та можуть призводити до проблем зі здоров’ям у людей.

Великий Київ у Google News

підписатися