На Київщині оголосили про карантин: причина

Автор: Тетяна Сененко
17:57 14.06

У селі Яблунівка Фурсівської територіальної громади Білоцерківського району виявлено сказ у безпритульного кота.

На Київщині оголосили про карантин: причина

Про це повідомляє Білоцерківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області. 

У зв’язку з цим накладено карантинні обмеження на територію с. Глибочка, с. Пилипча, с. Городище, с. Бакали, с. Мала Вільшанка, с. Сорокотяги, с. Мала Сквирка, с. Фесюри, с. Фастівка, с. Коржівка, с. Щербаки, а також територію мисливських угідь Білоцерківської районної громадської організації «Мисливці та Рибалки» та ТОВ «Зелений Гай» в межах визначеної зони. 

“За попередньою інформацією, через низьку обізнаність громадян безпритульного кота було прийнято в утримання та для проведення лікування. Тварина нанесла неодноразово покуси та 9 червня загинула. Після проведення відповідних досліджень 10 червня було встановлено діагноз на сказ м’ясоїдних. Білоцерківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області закликає не відмовлятися від проведення безкоштовних щеплень своїх домашніх тварин проти сказу, які щорічно проводяться ветеринарами”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Сказ у Києві. У двох районах міста оголосили карантин

Фахівці закликають громадян у разі виявлення тварин з підозрілою та не характерною поведінкою негайно повідомляти Білоцерківську міську державну лікарню ветеринарної медицини (адреса: м. Біла Церква, вул. Товарна, 27, тел. (04563) 6-10-23, 6-52-05).

Читайте також: Обережно, сказ! На Голосієві виявили хворобу у безпритульної кішки

Довідково. сказ – гостре інфекційне захворювання. Сказ може передаватись людині чи тварині не лише через укус, а також і при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм сказу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон’юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров. 

Нагадаємо, вакцинація від сказу почалася у Голосіївському районі. Також чотирилапих чипували та реєстрували у інформаційній системі «Реєстр домашніх тварин». На процедури господарі привели породистих собакі і, навіть, одного кота.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...