Про це повідомляє Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр.
У фільмі використані матеріали з Красногорського архіву (РДАКФ), Бундесархіву та німецьких регіональних архівів, архіву імені Пшеничного, а також з приватних зібрань.
За словами режисера Канни є найкращим місцем для світової прем’єри. А сам фільм допомагає краще зрозуміти причини, технології та наслідки тієї трагедії.
Читайте також: Бізнесмен, що віддав на створення комплексу Голокосту “Бабин яр” 6 млн доларів, вийшов із наглядової ради Меморіального центру
«Працюючи над фільмом, я хотів повернути нам нашу історію, показати речі, події, які, можливо, ми не хочемо згадувати, із якими, можливо, не хочемо мати справи, але які є надважливі. Стрічка «Бабин Яр. Контекст» не лише розповідає нам про трагедію, вона також показує людську природу, контекст, що впливав на дії, які вчиняли люди, живучи в той час. Деякі кадри десятиліттями були поховані в архівах – ніхто їх ніколи не бачив, зокрема історики, що спеціалізуються на Голокості», – розповів режисер.
Згодом режисер з епізодів планує зняти повнометражний фільм для кінопрокату.
Читайте також: СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України
«Бабин Яр. Контекст» – сьомий фільм Сергія Лозниці, що запрошений до офіційної програми Каннського фестивалю. Українські глядачі зможуть побачити її восени, у межах заходів, приурочених до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.
Нагадаємо, раніше Довженко-Центр разом зі Спілкою кінокритиків України презентували рейтинг 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.