На фасаді Андріївської церкви встановили таблицю – світову відзнаку за вдалу реставрацію

Автор: Оксана Тупальська
15:25 13.12.2022

До спомину святого апостола Андрія Первозванного в музеї «Андріївська церква» відбулося урочисте встановлення бронзової таблички – відзнаки переможця європейської премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards – 2022. Вона є нагородою за реалізацію проекту Національного заповідника «Софія Київська», в ході якого здійснили укріплення пагорбів.

На фасаді Андріївської церкви встановили таблицю – світову відзнаку за вдалу реставрацію
оренда квартири Київ

Відзнаку присудили у Празі 25 вересня цього року.

«Перша за 20 років існування премії! Ця нагорода ще раз підтвердила важливість і складність проведених ремонтно-реставраційних робіт по Андріївській церкві та їх відповідність сучасним принципам якісного втручання в культурну спадщину», – зазначили у Національному заповіднику «Софія Київська».

Реставрацію у центрі столиці проводили з 2007 до 2020 року за участю вчених науково-дослідних інститутів в ході проекту «Креативна Європа». Під час робіт було ущільнено ґрунти пагорба та запровадили нову дренажну систему, а також здійснили оздоблення.

«Під час реставрації екстер’єру використовувалися традиційні будівельні матеріали та техніки: для відновлення кладки повторно використали жовту цеглу з розібраних старих будівель, для завершення реставрації чавунних сходів, що ведуть на паперть, використали метод покриття мастикою на основі бджолиного воску», – кажуть в заповіднику.

На розгляд журі також було передано результат реставраційних робіт відповідно до історичних примірників:

«В інтер’єрі церкви було відновлено первинну колористику XVIII ст., відреставровано живопис. Архівно-іконографічні дослідження сприяли визначенню правильного розміщення ікон у іконостасі, що дало відвідувачам можливість відчути бароковий інтер’єр XVIII ст., як його задумував сам Растреллі», – зазначають автори.

Під час встановлення пам’ятної таблиці, яке відбувалось за участі меценатів, культурної громадсбкості та члена Ради Europa Nostra, представили висновки журі конкурсу:

«Цей дуже символічний проект знаменує собою реставрацію пам’ятки, яка має значну цінність для України та її народу. Стабілізація пагорба усунула причини загроз, попередивши їх потенційні наслідки, і є хорошим прикладом превентивної консервації! Увесь проєкт був ретельно задокументований, а реставрація виконана відмінно», — зазначило журі премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards – 2022.

Нагадаємо, Андріївську церкву відкрили після реконструкції в грудні 2020 року.  Вигляд храму зсередини можна побачити на світлинах. А наприкінці минулого року на куполі Андріївської церкви помітили альпіністів з інструментами.

Великий Київ у Google News

підписатися