На Деміївці зруйнували будівлі колишнього винного складу. Планують будувати ЖК

Автор: Марія Супрун
16:32 03.10.2022

У Києві зруйнували історичні промислові будівлі на Деміївці, на території колишнього казеного виного складу №2 (пізніше заводу «Київгума»).

На Деміївці зруйнували будівлі колишнього винного складу. Планують будувати ЖК
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив краєзнавець Антон Короб.

Так, за його словами, демонтували виробничий корпус цеху №1, збудований в 1897-1899 роках за проектом архітектора Володимира Ніколаєва, а також двоповерховий адміністративний будинок праворуч від брами винного складу, яку також проектував Ніколаєв. Короб указує, що ці будівлі були внесені до переліку щойно виявлених памʼяток ще в 2011 році.

На цьому місці забудовник Perfect Group планує звести житловий комплекс Riverdale за проектом Archimatika. Браму заводу девелопер та архітектори обіцяли зберегти. Брама являє собою цегляну арку на 3/4 окружності з хрещатими пілонами й потужним завершенням у вигляді тупого щипця. Декорована візерунком цегляної кладки й аркатурним карнизом. Омегоподібною аркою ця брама передрікала про стиль модерн, який тоді вже запанував в Європі, але до Києва ледь доходив. 

Цікавий зразок промислової архітектури у нормальній європейській країні чекала ревіталізація, реновація та пристосування під офіси, житло, комерційну нерухомість або культурний об’єкт. Натомість маємо на місці міцної прекрасної споруди купу цегли та запланований новий масив житлової забудови без інфраструктури біля цвинтаря, промзони, залізниці“, – пише Короб.

Він зазначає, що транспортне та інфраструктурне навантаження не витримають Деміївка та Либідська. За умови продовження забудови це буде ще та клоака з постійними заторами та жахливим повітрям.

Нагадаємо, забудовник встановлює паркан в серці Голосіївського парку. Хоче звести дві 24-поверхівки.

Великий Київ у Google News

підписатися