На центральному автовокзалі відновили модерністські мозаїки – коли їх можна побачити

Автор: Галина Ворона
10:58 09.06

Велику реставрацію мозаїк художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка на центральному автовокзалі майже завершено. Останній етап — післяреставраційне фінальне очищення – виконають публічно 15 червня о 12:00. Усіх небайдужих запрошують стати свідками справжнього Clean Day для мозаїк.

На центральному автовокзалі відновили модерністські мозаїки – коли їх можна побачити

Про це повідомляється на Facebook-сторінці спільноти, що опікується збереженням культурної спадщини художників Ади Рибачук та Володимира Мельніченка.

Як зазначається, Clean Day — це не звичайне велике миття реставрованих шедеврів модернізму, а справжня мистецька акція, учасники якої стануть свідками відродження мозаїчних панно та колон великих українських митців-модерністів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка.

На фінальному етапі реставрації в рамках спільного проекту професіонали спільно з волонтерами очистять колони та дивовижні панно від шару пилу та бруду, відкривши повною мірою усю красу цих робіт.

Тож, відреставровані мозаїки другого та третього поверху Центрального автовокзалу готові засяяти у всій красі!” – говориться у повідомленні.

А прийматиме роботу один з авторів мозаїк — художник Володимир Мельніченко, який 60 років тому створював цей витвір мистецтва разом із своєю дружиною Адою Рибачук.

Читайте також: Северная радуга и украинские звезды киевских художников: жить, чтобы понять   

Нагадаємо, у березні минулого року центральний автовокзал продали у пакеті акцій “Київпассервісу”компанії «Бастіон-Груп» за 230 мільйонів гривень. Новий власник заявив про наміри модернізувати будівлю центрального автовокзалу на Деміївській площі, щодо питання збереження мозаїк вдалося досягти компромісу.

Оновлений Центральний автовокзал матиме комфортні зони очікування для пасажирів та фудкорти (ФОТО). Крім того, тут буде готель (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...