Про це розповів у своєму Facebook історик та військовий ЗСУ Вахтанг Кіпіані.
“Якась добра душа акуратно закрила огидний комуністичний ленінський послід на постаменті на могилі великої Лесі. Поки мінкульт і міська влада вдають сліпоглухонімих – це тимчасовий прийнятний варіант”, – зазначив історик.
Два дні тому пам’ятник української письменниці все ще “прикрашала” цитата з комуністичної газети “Правда” російською мовою:
“Леся Украинка, стоя близко к освободительному движения вообще и пролетарскому в частности, отдавала ему все силы, сеяла разумное, доброе, вечное (Правда, 1913 год)”.
Цікаво, що це цитата з некролога, написаного більшовиком П. Ю. Дятловим, якого розстріляли як ворога народу у 1937 році.
У своєму дописі Кіпіані додав: “Байкове потребує нормального сучасного керівництва, наукового супроводу, “дигіталізації”, реєстру поховань і так далі”.
Дивіться також: #ЛесяУкраїнка 150. День народження поетеси відзначили флешмобом
Довідка: відома українська письменниця тривалий час жила у Києві. Зокрема, у проміжку від 1890 до 1910 року вона проживала у будинку № 97 по вулиці Саксаганського. Тепер там знаходиться музей, присвячений поетесі.
Музей розташований у десяти кімнатах будинку. Експозиція розташована на двох поверхах: на верхньому представлені фотографії та матеріали про життя та творчість Лесі Українки, членів родини та близьких. Там відбуваються виставки присвячені поетесі та спектаклі.
Читайте також: Література може качати: Сковорода та Леся Українка усміхаються на постерах (ФОТО)