На Андріївському узвозі провалився дах історичного будинку з унікальними дверима

Автор: Галина Ворона
16:36 23.06.2021

На історичному будинку на Андріївському узвозі, 18, що розташований поруч із Театром на Подолі, остаточно провалився дах. Тож тепер з кожними опадами вода руйнуватиме історичну спадщину ще й зсередини.

На Андріївському узвозі провалився дах історичного будинку з унікальними дверима

Про це повідомляється на Facebook-сторінці ЧЕСНО.

Як зазначається, двері цього будинку декоровані композицією у вигляді двох портиків з накладними неоренесансними деталями, через що їх вносять до 20 історичних дверей, які варто побачити у Києві.

У цьому будинку раніше перебували 18 художніх майстерень, але згодом художників виселили.

Журналісти програми “Схеми: корупція в деталях – RFERL” знайшли рішення Київради 2010 року (часів мера Києва Леоніда Черновецького), яким дозволено проведення грошової оцінки землі під будинками для її подальшого продажу ТОВ “Авіантбуду” “для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісним центром, закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом”.

Тобто якщо не буде вжито ніяких заходів з відновлення даху, Київ втратить ще один історичний будинок і на місці його місці впритул до Театр на Подолі може цілком вирости якийсь черговий заклад харчування.

Довідково. За інформацією наукового співробітника Музею однієї вулиці Анатолія Кияшка, будинок №18 збудовано в 1891 році за проектом архітектора Андрія Крауса. Будинком тоді володіла родина ювеліра Йосифа Ребенка. Йосиф був звичайним робітником у поляка-ювеліра Ярославського. Після смерті Ярославського за Йосифа Ребенка вийшла його вдова. Будинок Йосифу належав до самої смерті, а він помер в 1943 році, під час Другої світової війни.

Нагадаємо, у Києві тихцем розбирають унікальний “будинок з жуками”.

Великий Київ у Google News

підписатися