На Андріївському узвозі невідомі відновили меморіальну дошку Михайлу Булгакову

Автор: Вікторія Мілюта
18:14 30.06

На столичному Андріївському узвозі невідомі відновили меморіальну дошку Михайлу Булгакову, яка знаходиться на будівлі музею, названого в його честь.

На Андріївському узвозі невідомі відновили меморіальну дошку Михайлу Булгакову

Про це повідомляється на сторінці музею у Facebook.

«Рано вранці 28 червня 2024 року невідомі ретельно зафарбували бронзовою фарбою меморіальну дошку М. Булгакову на будівлі музею. Це сталося між 3:00 і 6:00 годинами, у проміжок, коли на Андріївському узвозі тривало планове відключення електрики», – розповіли представники закладу.

Зазначимо, меморіальна дошка Булгакову є однією з найвідоміших у Києві. Вона була встановлена у 1982 році, за 7 років до створення самого літературно-меморіального музею.

У 1991 році дошку облили червоною фарбою, пізніше її пофарбували у чорний колір.

У травні 2023 року напис на дошці змінили за згодою з автором. Саму дошку при цьому очистили та тонували.

Читайте також: “Коли портрет Булгакова облили фарбою, лишили як є, бо це теж історія”, – позиція музею щодо майбутнього скульптури

В ніч на 28 травня 2023 року дошку вдруге облили червоною фарбою. Колектив музею вирішив зберегти сліди цих дій, щоб довести українцям, що історію треба вивчати, а не відкидати. У такому вигляді дошка проіснувала рівно рік і місяць.

Нагадаємо, раніше експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики заявила, що пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені Михайлу Булгакову, містять символіку російської імперської політики. Відтак, подальше використання його імені є пропагандою російської імперської політики.

Після цього директорка одноіменного музею Людмила Губіанурі зазначила, що історію про персону Булгакова необхідно переосмислити, бо він сам став жертвою режиму та не міг публікувати твори через громадську позицію.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин