За словами ченців, які не пускають до приміщень Лаври представників комісії Мінкульту з приймання-передачі державного майна, вони очікують на вирок суду щодо визнання незаконним рішення Кабміну про розірвання договору-оренди, згідно з яким представники УПЦ ПМ ще 29 березня мали покинути Лавру. Суд має відбутися 26 квітня.
Сьогодні від самого ранку віряни УПЦ МП продовжують молебень російською мовою біля паркану Києво-Печерської Лаври.
У руках тримають ікони та хрести. Дощ й холодна погода не завадили вірянам УПЦ МП знов привести під паркан дітей.
До паркану Лаври завітав голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент.
Крім того, що він відкидає зв’язки УПЦ МП з РПЦ, митрополит наголосив, що Києво-Печерська лавра має належати церкві, а не державі.
“Ця ситуація є позорною для України. Церковна власність у руках держави залишилася тільки в Росії й в Білорусі. А всі інші нормальні країни – прибалти, грузини, румуни, весь цей пострадянський простір, вони давно передали це все церкві. В питаннях церковно-державницьких відносин – це не природно. Це майно вкрадено було Леніним і Сталіним у церкви”, – наголосив він.
Також, він зазначив, що не вважає за потрібне слухати перехоплені СБУ розмови митрополита УПЦ МП Павла Лебєдя, де той каже, що треба молитися за московського патріарха Кирила Гундяєва та називає тероборону: “ублюдками”.
Однак, митрополит УПЦ МП Климент сказав, що читав текст підозри Павлу Лебедю: “Я точно знаю текст підозри. І там в підозрі написано, що ми молимося за Україну. Я не знаю, чи в аудіо там це звучить, чи ні. Є документ, там же печатка, є підпис прокурора”.
Київських активістів, які вимагають від представників УПЦ МП виконати рішення держави та виїхати з української святині наразі немає. Обіцяють зібратися після 16:00 після навчання та роботи.
Читайте також: Черговий рекорд: за добу кияни віддали понад 6 000 голосів за позбавлення УПЦ МП води, тепла й світла
Нагадаємо, 29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Однак не виїхали – до сьогодні продовжується протистояння між представниками УПЦ МП та активістами, які вимагають від УПЦ МП виконати рішення держави та виїхати з української святині.
Мінкульт вже двічі подавав заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.
Правоохоронці порушили кримінальне провадження щодо представників московського патріархату за перешкоджання журналістській діяльності.
Наразі митрополит УПЦ МП Павло Лебідь, в народі Паша Мерседес, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює Лебідя у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі й підтримці російської агресії.
Як повідомляв “ВК”, у квітні 2022 року ГУР Міноборони оприлюднило список: 246 служителів РПЦ співпрацюють з окупантами РФ. У жовтні 2022-го на той час в.о. голови СБУ Василь Малюк розповів про викриття 33-х священнослужителів московського патріархату. Їх СБУ підозрює у роботі на РФ.