Мистецький Арсенал отримав нову директорку: що про неї відомо

Автор: Марія Супрун
18:30 08.09.2021

Переможницею конкурсу на посаду директорки «Мистецького Арсеналу» знову стала Олеся Островська-Люта. За її кандидатуру проголосували одностайно усі члени конкурсної комісії.

Мистецький Арсенал отримав нову директорку: що про неї відомо
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється на сайті Арсеналу, Олеся Островська-Люта перемогла за результатами другого засідання конкурсної комісії про визначення переможця.

Нагадаємо, що це був повторний конкурсний добір на посаду гендиректора Мистецького арсеналу. Перший конкурс, який провели 6 липня, не відбувся. На нього подалися 10 кандидатів, але жоден з них не набрав необхідної кількості голосів – п’ять. Водночас, найбільше – 4 з 9 отримав міністр культури часів Януковича Михайло Кулиняк. Також були скарги на склад конкурсної комісії, який обрали не прозоро, а кандидати на посаду мали конфлікт інтересів з головою комісії.

Цього разу, 8 вересня, на цю посаду претендували 6 осіб, голоси розподілилися наступним чином:

  • Ярослав Биструшкін – 0
  • Ольга Босак – 0
  • Алла Демура – 0
  • Оксана Мельничук – 0
  • Олеся Островська-Люта – одноголосно 9 голосів
  • Михайло Кулиняк – 0

Олеся Островська-Люта попередні п’ять років очолювала Арсенал, отримавши перемогу на подібному конкурсі у 2016 році. Це відома артменеджерка та кураторка сучасного мистецтва. Вона була заступницею, а потім радницею ексміністра культури Євгена Нищука.

Під час презентації програми, Островська-Люта сказала, що місія Мистецького арсеналу – ставати інклюзивним і вільним середовищем. В Арсеналі, на її думку, потрібно вивчати культурну спадщину, розвивати наскрізний різноплановий освітній компонент, інтегрувати різні культурні практики. Також Арсенал має бути інституцією, в якій важлива фізична присутність. Бо будівля – є культурної пам’яткою, і вона має бути серцем програмної діяльності. 

Основні напрямки, які планує розвивати Островська-Люта: музейна та освітня робота, література та книжкова справа, сучасне мистецтво, театр.

Мета – закінчити ремонт та використовувати всі приміщення Арсеналу. Запустити Музей сучасного мистецтва, розширити літературну, книжкову та театральну діяльність, розробити цифрову стратегію інституції.

Великий Київ у Google News

підписатися