“Ми з вами. Крим – то Україна”. У парку Шевченка відбулась акція солідарності з українським Кримом (ФОТО)

Автор: Галина Ворона
16:28 09.03

9 березня, у день народження Тараса Шевченка, у столичному парку відбулась щорічна акція солідарності з українським Кримом. Її підтримали звільнені кримські політв’язні, кримські журналісти та представники меджлісу, активісти та усі небайдужі, щоб виявити солідарність з нескореними кримчанами, котрі не змирилися з окупацією продовжують боротьбу за український Крим.

“Ми з вами. Крим – то Україна”. У парку Шевченка відбулась акція солідарності з українським Кримом (ФОТО)

За словами організаторів акції, день народження Тараса Шевченка у 2014 році для мешканців Криму став одним із головних днів боротьби проти російської окупації.

9 березня 2014 року багато кримчан у різних містах півострова вийшли до пам’ятників Тарасові Шевченку на знак спротиву окупації. Цього дня були викрадені організатори руху “Євромайдан-Крим” Андрій Щекун та Анатолій Ковальский, а через рік, 9 березня 2015 року, затримані активісти Вельдар Шукурджиєв, Олександр Кравченко та інші, котрі вийшли з українськими прапорами.

Сьогоднішню акцію підтримали кілька сотень учасників з українськими і кримськотатарськими прапорами та плакатами “Ми з вами. Крим – то Україна”, “Ні окупації Криму”.

Під час акції зі словами підтримки до мешканців Криму, які протягом семи років окупації підтримують незалежну Україну, зберігають українську мову та культуру й чинять мирний спротив окупації, звернулись звільнені політичні в’язні, кримські журналісти та громадські діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу, органів державної влади, правозахисники та інші небайдужі громадяни. 

На акцію приносили книжки українських авторів та листівки зі словами підтримки. Ці матеріали згодом розмістять на українських КПВВ з Кримом, де їх зможуть брати кримчани, які перетинають адмінмежу.

Також учасники акції записали відеозвернення до співгромадян в Криму, підтримавши їх у боротьбі з російською окупацією.

Нагадаємо, Росія заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву відвідувати територію РФ та окупований півострів до 2034 року.

Наприкінці лютого Україна відначала День спротиву Криму російській окупації: цього дня 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.

Великий Київ у Google News

підписатися