МВС констатує поступове збільшення рівня злочинності в Україні

Автор: Володимир Хлєбников
11:15 14.07.2022

На самому початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні фіксувалося зниження злочинів. Тоді змінились кількість і якість звернень від громадян, а заяви в основному стосувалися питань евакуації. Сьогодні картина змінилася і вже можна прогнозувати, збільшення яких злочинів слід очікувати найближчими даними.

МВС констатує поступове збільшення рівня злочинності в Україні

Про це розказав міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Поки що, кількість звернень від громадян зменшилася в півтора раза, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Втім, ми розуміємо, що це пов’язано з евакуацією великої кількості людей, які виїхали за межі України, великої кількості що переїхали в інші райони. Ми розуміємо, що в наступних місяцях нас буде очікувати збільшення кількості звернень“, – пояснив очільник МВС в ефірі національного телемарафону.

Він також відзначив, що постійно зростає кількість людей, які повертаються в Україну або до своїх домівок з інших регіонів країни.

Фактично там, де деокуповані міста, у кожному населеному пункті – скільки домівок, стільки зав про вчинення злочинів. За кількістю зруйнованих або пошкоджених будівель. Це все спричинило окремий напрямок розслідування наших правоохоронців, прокурорів, СБУ, Нацполіції – це воєнні злочини“, – сказав Монастирський.

На сьогодні Національною поліцією вже зафіксовано понад 20 тисяч воєнних злочинів.

Міністр зауважив, що на сьогодні зафіксовано 97 тисяч правопорушень, що на 10% нижче у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Але порівняння це дуже умовне, тому що водночас змінився характер злочинності. Зокрема, збільшилася кількість правопорушень пов’язаних з обігом зброї, які фіксуються в районах та областях, поряд з якими відбуваються бойові дії.

Читайте також: Вбивство й розчленування жінки на Київщині: стали відомі моторошні подробиці

Також він додав, що кількість ДТП зменшилася у три рази, в порівнянні з минулим роком – це частково пов’язано з виїздом великої кількості людей за межі країни.

Проте, ми розуміємо, що як тільки стануть на облік ті приблизно 300 тисяч автомобілів, що завезені за нульовим розмитненням. Всі вони також виїдуть на дороги, і кількість ДТП, я думаю, буде зростати“, – констатував Монастирський, слова якого наводить УНІАН.

Для покращення рівня безпеки на дорогах та безпеки у містах, передбачається збільшення кількості відеокамер спостереження, для цього вже існує окремий проєкт у великих містах “Безпечне місто”.

Сьогодні ми говоримо про проєкт “Безпечна країна”, де всі міста мають бути поєднані між собою. Щоб можна було відстежити вчинення злочинів і швидко розкрити їх. Це особливо важливо для злочинів, що пов’язані з викраденням автомобілів та крадіжками з квартир. Це все майнові злочини, яких на сьогодні є менше, але ми розуміємо, що вони можуть збільшитись у наступні місяці”, – повідомив голова МВС.

Раніше Денис Монастирський повідомив, що Україна посилила заходи безпеки вздовж кордону з Білоруссю, в тому числі на Київщині.

Читайте також: В Оболонському районі переселенець з Маріуполя розбещував неповнолітню родичку

Великий Київ у Google News

підписатися