Музей живої природи та колонада з ідеальною акустикою: ТОП-6 фактів про дендропарк Олександрія

Автор: Любава Лисичкіна
22:47 21.07

Дендропарк Олександрія – головна туристична принада не тільки Білої Церкви, але й України

Музей живої природи та колонада з ідеальною акустикою: ТОП-6 фактів про дендропарк Олександрія
 Познайомити  з 6 цікавими фактами про парк вирішили в Управлінні туризму Київської ОДА.
 
  1. Парк отримав свою назву на честь Олександри Браницької (Енгельгардт) – вона сама дала йому ім’я. Перед закладенням Олександрії графиня надихалась кращими парками європейських столиць та особисто обрала розташування. У 2014 році на території парку було відкрито пам’ятник Браницькій.

 2. Генеральний план забудови парку був створений французьким архітектором Мюффо, а відомі європейські архітектори та садівники Ботані, Станге, Бартецький, Вітт, Єнс пізніше продовжили втілювати у життя його вишуканий проєкт.

3. На території парку сьогодні зростає близько 5 тисяч дерев, деякі з них віком понад 200 років. Крім того, тут ростуть найстаріші в Україні тюльпанове дерево, сосна Веймутова, сосна чорна, модрина європейська тощо.

4. На парадних в’їзних воротах відвідувачів зустрічають Пушкін і Шевченко. Погруддя великих поетів встановлені не просто так – Тарас Григорович та Олександр Сергійович свого часу відвідували Олександрію, надихались та насолоджувались тутешніми красотами.

5. Колонада Луна є унікальною спорудою з ідеальною акустикою – будь-який звук, навіть слова пошепки, чітко передається з одного кінця будівлі в інший.

6. На території Олександрії є Музей живої природи флори і фауни – це більше, ніж зоопарк, адже в ньому мешкають понад 86 колекційних видів тварин і птахів, з яких 13 видів занесені до Червоної Книги України.

До слова, Київ може стати лідером у впровадженні соціального супроводу під час інклюзивного навчання.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...