Київ може стати лідером у впровадженні соціального супроводу під час інклюзивного навчання

Автор: Любава Лисичкіна
18:36 21.07

Київрада має забезпечити доступ до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами у столиці.

Київ може стати лідером у впровадженні соціального супроводу під час інклюзивного навчання
Про це на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту заявила лідерка фракції «Європейська Солідарність» у Київській міській раді, Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, Марина Порошенко.
 
«Хочу нагадати, що починаючи з 2017 року в Україні системно впроваджується інклюзивна освіта. Невід’ємною частиною освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами є соціальний супровід, функції якого покладаються на асистента дитини. Це передбачено Законом України «Про соціальні послуги», що вступив у дію з 1 січня 2020 року. Але на сьогоднішній день немає механізму реалізації такої соціальної послуги не лише в Києві, а і в усій Україні», – зазначила депутатка.
 
Вона повідомила, що у столиці соціального супроводу в інклюзивних школах потребують 113 дітей, а у садочках 49 вихованців.
 
«Це невелика кількість дітей, яку ми повинні забезпечити соціальним супроводом під час освітнього процесу вже цього навчального року. В майбутньому потреба в асистенті дитини буде узгоджуватися у вересні кожного наступного року, щоб всі діти, які потребують такої допомоги, вчасно її отримували», – переконана Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
 
«У разі прийняття проєкту рішення Департамент соціальної політики КМДА розробить Порядок супроводу під час інклюзивного навчання та забезпечить його впровадження вже до початку цього навчального року», – зазначила Марина Порошенко.
 
До слова, Київрада завтра збереться на останнє засідання перед канікулами.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...