- Парк отримав свою назву на честь Олександри Браницької (Енгельгардт) – вона сама дала йому ім’я. Перед закладенням Олександрії графиня надихалась кращими парками європейських столиць та особисто обрала розташування. У 2014 році на території парку було відкрито пам’ятник Браницькій.
2. Генеральний план забудови парку був створений французьким архітектором Мюффо, а відомі європейські архітектори та садівники Ботані, Станге, Бартецький, Вітт, Єнс пізніше продовжили втілювати у життя його вишуканий проєкт.
3. На території парку сьогодні зростає близько 5 тисяч дерев, деякі з них віком понад 200 років. Крім того, тут ростуть найстаріші в Україні тюльпанове дерево, сосна Веймутова, сосна чорна, модрина європейська тощо.
5. Колонада Луна є унікальною спорудою з ідеальною акустикою – будь-який звук, навіть слова пошепки, чітко передається з одного кінця будівлі в інший.
6. На території Олександрії є Музей живої природи флори і фауни – це більше, ніж зоопарк, адже в ньому мешкають понад 86 колекційних видів тварин і птахів, з яких 13 видів занесені до Червоної Книги України.
До слова, Київ може стати лідером у впровадженні соціального супроводу під час інклюзивного навчання.