МОЗ нагадало що робити, якщо захворіли на COVID-19: покрокова інструкція

Автор: Тетяна Сененко
17:54 27.01

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило алгоритм дій, який необхідно дотримуватися при отриманні позитивного тесту на коронавірус.

МОЗ нагадало що робити, якщо захворіли на COVID-19: покрокова інструкція

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

В першу чергу, при отриманні позитивного тесту необхідно залишатися вдома і обмежити контакти з іншими людьми. При цьому повідомити особам, з якими Ви особисто зустрічалися напередодні про позитивний результат тесту.

Після необхідно зв’язатися з сімейним лікарем. У разі відвідування медустанови, де працює доктор потрібно дотримуватися таких правил:

  • використовувати засоби індивідуального захисту,
  • уникати великих скупчень людей,
  • тримати дистанцію,
  • узгодити з лікарем час прийому, щоб не чекати в черзі і не поширювати COVID-19.

На прийомі у сімейного лікаря необхідно розповісти про всі симптоми хвороби.

“Говоріть правду, не варто придумувати “додаткові” симптоми і стани, адже на основі обстеження лікар приймає рішення про спосіб лікування. Якщо ж немає ніяких симптомів, так і скажіть. Бувають випадки, коли захворювання протікає безсимптомно або в легкій формі”, – йдеться в повідомленні.

При цьому в МОЗ підкреслили, що викликати швидку допомогу потрібно тільки при необхідності невідкладної допомоги.

“Зараз на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості і важких хворих. Важливо, що рішення про госпіталізацію приймає лікар на основі проведеного обстеження”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, більшість нових випадків зараження коронавірусом в Києві пов’язані зі штамом “Омікрон”. Минулого тижня у понад 50% хворих виявили саме цей штам.

Як писав “ВК”, 21 січня київська влада оприлюднила рекомендації роботодавцям перевести своїх працівників на дистанційний режим роботи. Причина – стрімке збільшення рівня захворюваності на коронавірус.

Станом на ранок 22 січня в Києві виявили 1744 нових хворих на коронавірус, 13 осіб померло.

Читайте також: В Києві посилять контроль за дотриманням карантинних обмежень в транспорті

Великий Київ у Google News

підписатися