Монументальне панно не пережило ремонту у кінотеатрі “Краків”

16:19 26.06.2020

Під час ремонту кінотеатру “Краків” на Русанівці знищили монументальне панно “Краків’яни і гуралі”, створене на честь польського міста-побратима.

Монументальне панно не пережило ремонту у кінотеатрі “Краків”

Про це повідомляється у спільноті Ukrainian Modernism. 

Як зазначається, унікальний рельєф, що зображає народні танці жителів міста Краків, створили в 1968 році українські художники – брати Леонід і Олексій Капітани та син Леоніда Едуард Капітан.

Кінотеатр назвали “Краків” на честь міста-побратима Києва. У Польщі теж є кінотеатр на честь українського побратима – називається “Київ”, і на ньому теж є панно. 

У спільноті пишуть, що депутат Олесь Маляревич, відповідальний за реконструкцію, у 2018 році обіцяв, що панно збережуть. Коли нещодавно активісти попали в кінотеатр, роботи там не було. Маляревич виправдовувався, що це був необхідний крок, щоб встановити нову систему вентилювання.

Експертиз, що це підтверждують, ми не бачили, також не була проведена фотофіксація і 3D-сканування панно. З мистецтвознавцями ніхто не контактував. З 144-мільйонного бюджета не було на це грошей? – зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, реконструкцію знакового для Русанівки кінотеатру “Краків”, який хочуть перетворити в європейський культурний центр, планують завершити до 15 жовтня 2020 року (ПРОЕКТ).

Нагадаємо, раніше аналогічна доля спіткала гігантське панно у НАУ. А мозаїку на бульварі Лесі Українки зруйнували заради додаткового виходу.

Великий Київ у Google News

підписатися