Про це 14 листопада заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
Визначені місця дислокації особового складу для посилення Прикордонної служби, Національної гвардії, Національної поліції. Визначена взаємодія з іншими підрозділами територіальної оборони, громадських формувань з охорони громадського порядку. Саме вони будуть в коодинації захищати наш державний кордон. Ми бачимо, для цього буде необхідність. Пропрацьовані різні сценарії цих дій, аж до тих, щоб запроваджувався надзвичайний стан у цих прикордонних областях”, – сказав він під час брифінгу у Волинські області.
Разом з тим, за словами очільника МВС, до охорони кордону з Білоруссю не планують залучати військових зі Сходу та Півдня. Монастирський зазначив, що “головним планом України є будівництво державного кордону”.
Для цього ухвалено рішення РНБО. Прямо зараз планується виділення коштів державного бюджету в бюджеті 2022 року. Це наша стратегічна мета на наступні 2 роки”, – сказав міністр.
Як відомо, з Білоруссю граничать Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська та Чернігівська області.
Читайте також: Порошенко закликав до “пекельних санкцій” проти режимів Путіна та Лукашенка за міграційну кризу
Нагадаємо, міграційна криза на кордоні Білорусі з Литвою, Польщею, Латвією триває з серпня 2021 року. Три країни звинувачують Білорусь у навмисно створеному міграційному тиску у межах гібридних дій проти них як країн ЄС.
За сприяння мінського режиму 8 листопада біля кордону з Польщею зібралося близько 3-4 тисяч мігрантів, які хочуть нелегально потрапити до країни з території Білорусі.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала країни-члени ухвалити розширенні санкції проти режиму Лукашенка, який “використовує мігрантів як інструмент для політичного тиску на ЄС”.