Монастир Московського патріархату в Мінську відзвітував за допомогу на замовлення російських окупантів

Автор: Оксана Тупальська
07:46 21.04.2023

Білоруські церкви Московського патріархату збирають гроші та допомогу за замовленням російських окупантів на Донбасі. Про фінанси відзвітували у Елизаветинському монастирі БПЦ МП в Мінську.

Монастир Московського патріархату в Мінську відзвітував за допомогу на замовлення російських окупантів Фото: Храм Елизаветинського монастиря БПЦ МП в Мінську
оренда квартири Київ

Про офіційні звіти розповідають опозиційні до політики Лукашенка медіа. 

На Великдень монастир БПЦ МП в центрі Мінська передав гроші та пакунки проросійській організації “Патріот” та “мирним жителям Донбасу” (тобто в ДНР).

Зокрема, на одному з конвертів вказано про презент на 3700 білоруських рублів для організації окупантів та $430 і 535 білоруських рублів для “мирних жителів Донбасу”.

“На цих світлинах бачимо пріорітети білоруських волонтерів”, – прокоментували дарунки БПЦ МП білоруси, що є противниками російського вторгнення в Україну. 

Торік восени цей самий Єлизаветинський монастир БПЦ МП проводив ярмарку “Своих не бросаем” та збирав гроші на підтримку окупаційних військ. Тоді волонтерська група, створена у співпраці з монастирем Марії Магдалини в Орловській області РФ та під керівництвом духівника з проросійськими поглядами Андрія Лемяшонка писала листи російським солдатам.

Підтримка окупаційних військ на території ДНР та ЛНР триває в Елисаветинському монастирі вже не один рік. І якщо раніше вони називали свої дії виключно направленими на допомогу мирним жителям, то тепер – це пряма допомога російським загарбникам, які вдерлись на територію України. 

Нагадаємо, скоро буде 3 тижні, як з території Києво-Печерської Лаври мають виселитися ченці УПЦ (вихідці з УПЦ МП), проте віряни продовжують протистояння та запевняють, що під час війни та російського вторгнення немає підстав виселяти церкву з монастиря в центрі української столиці. Напередодні після запломбування комісією Мінкульту України  в присутності поліції дверей частини корпусів, представники УПЦ зірвали пломби та ввірвалися всередину. Тим часом, колишній предстоятель Лаври Павло Лебідь живе в своєму маєтку під Києвом, перебуваючи на домашньому арешті, має чималу прислугу, відправляє службу на другому поверсі великого дому та приймає обраних собою гостей. 

Великий Київ у Google News

підписатися