Могила у формі чаші, що пливе по воді – новий проєкт дизайнерів (ФОТО)

13:30 16.07.2020

Гробниця у формі чаші, що пливе Мертвим морем – це ідея, як архітектура могла б реагувати на питання життя та смерті. Архітектори вважають, що смерть – це та частина життя, якої не треба уникати.

Могила у формі чаші, що пливе по воді – новий проєкт дизайнерів (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Хуан Міро, засновник студії Miro Rivera Architects, почав дизайн проєкту Yarauvi – пливучого “міста мертвих” – в якості свого випускного проєкту під керівництвом Майкла Соркіна, що помер від коронавірусу в березні 2020 року. 

В той час як цілий світ змагається з COVID-19, Yarauvi – це нагадування, що смерть – та частина життя, з якою архітектура повинна навчитись справлятись, а не уникати”.

Архітектор підкреслює, що ця могила несе також і посил про толерантність та примирення. 

Ця ідея – критично важлива, адже світом поширюється системна несправедливіть та нерівність”.

Yarauvi – це місце, де можуть будти поховані люди незалежно від їх минулого та віросповідання. Ця могила об’єднуватиме людей в їх горі та радості. 

Miro Rivera Architects створили Yarauvi в формі чаші, відкритої небові, що пливе Мертвим Морем та підтримується прямими опорами. 

За концепцією цієї могили, люди, що ховають когось, збиратимуться на берегу. Кілька з них доставлятимуть тіло до “чаші” на човні. 

Човен проходитиме через головний вхід Yarauvi, а до безпосереднього місця захоронення ведуть гвинтові сходи. 

Yarauvi також виконує і церемоніальну функцію, в тому плані, що люди можуть самі винести тіло нагору, до відкритого простору і розмістити його там. Потім – спуститись вниз і повернутись до свого човна. 

Згідно з концептом рівності, будь-хто може бути похований тут. 

Архітектор зазначає, що це – лише концепт і немає жодних очікувань, що проєкт колись буде збудований. 

Yarauvi – всього лише ідея того, як архітектура може втілювати ідеї смерті, толерантності  та примирення”.

Ще однією такою ідеєю на тему смерті стала приватна гробниця просто біля дому, втілена японською студією Ryuichi Ashizawa Architects. Що цікаво – ця гробниця теж має округлу форму – форму яйця. 

Великий Київ у Google News

підписатися