Приватна гробниця біля будинку – де вмерти в мегаполісі

17:54 23.06

Гробниця в формі яйця просто біля хати – такий проєкт створили японці, натхненні стародавніми погрібальними традиціями.

Приватна гробниця біля будинку – де вмерти в мегаполісі

Японська студія Ryuichi Ashizawa Architects створили гробницю у формі яйця біля “нетрадиційного” будинку в місті Сакаї, що розташоване в префектурі Осака, розповідає Dezeen.

Minami Hanada Tomb – так називається цей проєкт. Він обігрує ідею Гробниць Мозу – групи курганних поховань японської знаті 3 – 7 століття, більшість з яких нагадують гору в формі замкової щілини. 

Курган Дайсн – зразок поховання у формі замкової щілини. Вважається мавзолеєм Імператора Нінтоку (Сакаї, Осака, 5 століття).

Надихнувшись стародавніми японськими традиціями, архітектори вирішили створити свою гробницю, щоправда, символічну, оскільки згідно з законом у тих районах ховати нікого не можна. 

Студія бачить цей проєкт як метафору: будинок, що символізує життя, має простір для того, щоб там жити, в той час як гробниця – порожня, або ж мертва. 

загрузка...

Кімнати зазвичай створюються відповідно до щоденних активностей жителів, і це ускладнює планування порожнього простору, який не виконує ніякої функції взагалі”,

–  пояснбють в студії. 

Звивиста оболонка гробниці створена з дерев’яної рамки, всередині – цемент та земля, щоб створити органічний фініш. 

Висота гробниці – 6,4 метрів – простір створено для усамітнення та рефлексії. 

Основний будинок був створений з дерева, стіни скляні. 

На першому поверсі будинку є дві кімнати, вони розділені сьодзі – розсувними напівпрозорими дверима з аркушів рисового паперу. 

Нагорі – дві спальні, розділені невеличким коридором. 

Загалом, це дуже цікаво, якщо абстрагуватись від традиційних японських образів і подумати більш локально. Відомо, що в яйці – голка, а на кінчику голки – смерть Чахлика Невмирущого, але невідомо, що було раніше – курка, чи яйце? 

Зате абсолютно точно відомо, що відколи відбувся Великий Вибух і планета Земля сформувалась, як планета, українці носили яйця в церкву на Паску. 

То звідки ж витікає ця містика і сакральність навколо яйця?

Навряд чи ми колись дізнаємось. 

Читайте також: Директор сну – 4 спальні для великих цабе

 

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...