Мобілка під боком – випромінення і онко. У МОЗ розповіли чи варто боятися телефонів

Автор: Любава Лисичкіна
10:50 23.01

Існує чимало теорій про те, що випромінювання від мобільних телефонів провокує розвиток онкології. Людям радять не носити телефони у кишенях та не класти поруч біля місця для сну. Чи є в інтенсивному використанні гаджетів ризик для здоров’я?

Мобілка під боком – випромінення і онко. У МОЗ розповіли чи варто боятися телефонів
Як повідомили у МОЗ,  мобільні телефони використовують неіонізуюче випромінювання, яке за своєю властивістю не може призводити до змін на клітинному рівні.
 
На сьогодні немає жодних науково доведених фактів того, що телефони можуть викликати онкологічні захворювання. Щодо цього питання проводились різноманітні наукові дослідження. Жодне з них не показало, що активне використання телефонів може призвести до розвитку онкологічних захворювань або ж навіть доброякісних пухлин.
 
Зазначається, що багатьох може непокоїти те, що телефони випромінюють шкідливі хвилі, багато хто боїться радіації.
 
“Але тут варто розібратися в різниці видів радіаційного випромінювання. Зазвичай ми розуміємо під радіацією іонізуюче випромінювання, яке провокує зміни на клітинному рівні, внаслідок чого і можуть виникати різного роду патологічні зміни та мутації.
Телефони/смартфони просто не здатні до іонізуючого випромінювання. Тут ситуація аналогічна до випромінювання від мікрохвильових печей, про які ми вже розповідали. Радіохвилі від телефонів є саме неіонізуючим випромінюванням, яке за своєю природою не може призвести до ракових мутацій нашої ДНК”, – деталізують у відомстві.
 
Випромінювання від телефону при довгому контакті може призводити до нагрівання тіла в місці контакту зі шкірою, але загалом воно настільки невелике, що не може призвести до якихось змін на фізіологічному й клітинному рівні, уточнюють у МОЗ.
 
До слова,  Кабмін змінив порядок реєстрації та зняття з обліку автомобілів.
 

Великий Київ у Google News

підписатися