Мобілізовані шукають безкоштовні обстеження: як підготуватись у військо

Автор: Оксана Тупальська
18:40 27.01.2023

Отримання у воєнкоматі повістки у військо мало – мобілізований має самостійно пройти медичне обстеження та зібрати всі довідки. Жителі регіону розповідають, як потрапляли на аналізи та діагностику.

Мобілізовані шукають безкоштовні обстеження: як підготуватись у військо

Житель Борщагівки Володимир Цеповатенко під час візиту до воєнкомату отримав рекомендації їхати на безкоштовні аналізи в поліклініку до м. Вишневого. Аби далеко не добиратися, вирішив пройтися в себе в громаді по медичним закладам, поцікавитись, чи можна там:

«Щоб зекономити час і нерви, беріть одразу після військомату направлення на аналізи в свого лікаря. І обов’язково в паперовому вигляді також. Це для того, щоб в Вишневому у вас прийняли аналізи, бо в Петропавлівській Борщагівці не всі роблять безкоштовно», – розповів зрештою Володимир.

Він також додав, що ЕКГ вдалося безоплатно зробити в амбулаторії на Борщагівці, біля дому.

«Флюрографію я робив в Боярці безкоштовно і заходив без черги, бо там купа хворих і черга на кінець місяця. Кажіть, що мобілізований і проходьте, лікарі там з розумінням ставляться. Приймають до 14.00. тільки йдіть одразу на рентген, на запис не ходіть», – зазначив мобілізований.

Таким чином, перед відправкою для виконання настільки важливої місії, як оборона рідної землі від окупантів, чоловік мусів об’їздити кілька місцевих установ і у трьох різних населених пунктах проходити обстеження, які за логікою, мав би виконати за кілька годин в найближчому медзакладі в пішому доступі від хати.  

Перелік аналізів та обстежень для отримання призовником висновку про придатність до військової служби чималий. Зокрема, відповідно до  Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України кожен призовник оглядається:  хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, за наявності медичних показань лікарями інших спеціальностей.

Перед оглядом усім призовникам слід здати аналізи та провести необхідні процедури:

  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антиген до вірусу гепатиту «В» (HBsAg), антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW);
  • визначається група крові та резус-належність;
  • проводяться флюорографічне обстеження органів грудної клітки;
  • профілактичні щеплення у відповідності з календарем профілактичних щеплень;
  • електрокардіографічне дослідження;
  • особам, яким більше 40 років, обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

Нагадаємо, «ВК» розповідав, з якими хворобами не мобілізують. А також чи законною є вимога заповнення повістки безпосередньо перед врученням.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин