Місто розглядає можливість створення сучасного сміттєпереробного заводу в Чорнобильській зоні

Автор: Любава Лисичкіна
18:43 24.07

Київ працює над пошуком нових сміттєпереробних потужностей.

Місто розглядає можливість створення сучасного сміттєпереробного заводу в Чорнобильській зоні
Про те, як пройшло засідання експертної групи «Житлово-комунальне господарство. Екополітика та охорона довкілля. Безпека та цивільний захист»,  повідомив депутат Київради від «Європейської Солідарності» Тарас Криворучко.
 
«Полігон № 5 у Підгірцях – найбільше сміттєзвалище в Україні. Щорічно туди звозять більше 450 тисяч тонн відходів. Це не просто величезна купа сміття, а складна інженерна споруда. Полігон працює понад 35 років і давно вичерпав свій ресурс. Київрада ще у 2018 році прийняла рішення про його закриття. Втім, це дуже складний і тривалий процес. Паралельно місто працює над пошуком нових сміттєпереробних потужностей», – каже депутат.
 
За його словами, комісія з питань ЖКГ ініціювала проведення конкурсу для визначення найкращих проєктів комплексного поводження з твердими побутовими відходами.
 
«Зокрема, розглядається варіант щодо створення сучасного сміттєпереробного підприємства у Чорнобильській зоні. Можливо, буде визначений не один, а кілька виконавців цієї комунальної послуги. Адже лівий та правий береги Києва мають свою специфіку», – розповідає депутат.
 
Він також відзначив, що місто піклується про оздоровлення дітей, які проживають поруч сміттєзвалищ.
 
«Ми дбаємо про оздоровлення дітей, які проживають в мікрорайоні «Пирогів» біля полігонів по захороненню твердих побутових відходів №1 та великогабаритного будівельного сміття №6. Ініційоване нашою комісією рішення було підтримане депутатами. Тримаємо на контролі, щоб забезпечити відпочинок кожній дитині, яка цього потребує», – зауважив Тарас Криворучко.
 
До слова, Олександр Погребиський закликав МВС об’єктивно розслідувати напад на кореспондента “Букв”.

Великий Київ у Google News

підписатися