Про це ідеться в заяві ФДМУ.
Попри те, що обладнані укриття – це можливість зберегти життя населення під час ракетних небезпек, місцеві органи влади неохоче погоджуються ставати новими власниками бомбосховищ. З 2021 по 31 березня 2023 року місцева влада взяла в управління лише 90 укриттів. В той час як в управлінні ФДМУ на підконтрольній території залишаються 851 бомбосховище.
“Ми ще раз підтверджуємо свою готовність передати в управління місцевій владі бомбосховища. Працюючі укриття – можливість врятувати життя українців від ракетного терору агресора”, – ідеться у дописі Фонду.
У Фонді говорять, що з держмайна не виділяються кошти на утримання бомбосховищ, тому ФДМУ проводить активну роботу з центральними та місцевими органами влади щодо передачі захисних споруд в їх управління.
Водночас, відповідно до Кодексу цивільного захисту, до повноважень органів місцевого самоврядування належить визначення за погодженням з місцевими держадміністраціями потреби фонду захисних споруд цивільного захисту.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час нічної ракетної атаки 1 червня в Деснянському районі Києва загинули троє людей, які не змогли потрапити до укриття, розташованого в поліклініці. Ще чимало людей були поранені.