Мінцифра готує Дію до надання послуг з реєстрації та зміни “прописки”

11:31 29.12.2020

Кабмін підтримав одну з найбільш очікуваних послуг серед українців – проєкт електронної “прописки” та зняття реєстрації місця проживання в режимі онлайн. Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі Дія.

Мінцифра готує Дію до надання послуг з реєстрації та зміни “прописки”

Про це повідомляється в офіційному Telegram-каналі Мінцифри.

Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua”, – заявив віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров.

За його словами, послуга буде доступна для неповнолітніх дітей віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків (чи одного з них).

Крім того, нововведенням зможуть скористатись українці, які мають ID-картку — за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

На перших етапах “електронна прописка” буде доступна у тестовому режимі в деяких містах України, зокрема – у Харкові.

До слова, на минулому засіданні уряд зробив перший крок для запровадження цієї послуги — схвалено постанову, яка створює умови для електронної реєстрації місця проживання.

Попередньо, вже з 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування матимуть змогу вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби.

Нагадаємо, що чинний мер Києва Віталій Кличко визнав систему контролю за хворими “Дій вдома” неефективною. Порушники карантину продовжують ходити на роботу та розгулювати у громадських місцях.

Читайте також: “Білі хакери” намагатимуться зламати додаток “Дія”. Приз – 1 млн грн

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...