Мінкульт визнав усі будівлі Київського повітового земства на Рейтарській єдиною пам’яткою історії та архітектури

Автор: Галина Ворона
16:50 26.09.2023

Міністерство культури та інформаційної політики на екстреному засіданні визнало флігель на вул. Рейтарська, 37а та будинок на Рейтарській, 37 цілісною пам’яткою історії та архітектури. Це рішення має захистити усі будівлі комплексу Київського повітового земства.

Мінкульт визнав усі будівлі Київського повітового земства на Рейтарській єдиною пам’яткою історії та архітектури

Про це повідомляє заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов.

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України визнала цілісною (єдиною) пам’яткою історії та архітектури Будинок Київського повітового земства, 1913 року за адресою: вул. Рейтарська, 37а та вул. Рейтарська, 37аʼ (флігель)”, – зазначив він.

Зауважимо, засідання Експертної ради зібрали у екстреному порядку – вранці попри застереження ЮНЕСКО забудовник продовжив руйнувати флігель на Рейтарській 37а.

За словами Перова, дільничний поліції, який прибув на місце повідомив, що за фактом умисного пошкодження та руйнування об’єктів культурної спадщини відкрите кримінальне провадження. Зупинити порушення закону, за словами дільничного, він не має повноважень.

Ми ось тут чергуємо, щоб роботи не відновлювалися і памятку не знесли! Підтягуйтесь, потрібні люди!!” – додав він.

Чому потрібно було таке рішення Мінкульту, пояснює допис депутатки Київради Ксенії Семенової.

За її словами, власник будівлі за допомогою махінацій з майном розділив одну будівлю на дві адреси і протягнув у Мінкульті рішення, що частина будівлі не має цінності.

Таким чином, сьогодні міністерство виправило власну “дічь”, як висловилась Семенова.

Довідка: будинок на Рейтарській, 37 побудований в 1900-х роках. В його зведенні брав участь архітектор Іван Бєляєв.

Флігелю будівлі на Рейтарській, 37 вже майже 130 років, у ньому мешкав громадський діяч і письменник Микола Шаповал. Крім того, на Рейтарській, 37 розташовувалася Київська повітова земська управа. 

Департамент охорони культурної спадщини КМДА визнав пам’ятками історії місцевого значення як основну будівлю (на Рейтарській, 37), так і дворову – на Рейтарській, 37а.

Читайте також: Консультативна рада Департаменту культурної спадщини підтримала знесення історичної будівлі на Рейтарській 

Цьогоріч забудовник вже кілька разів намагався знести пам’ятку історії. У травні поліція вже зупиняла спробу демонтажу, а після звернення депутата Київради від “Слуги народу” Ксенії Семенової відкрила кримінальне провадження стосовно руйнування об’єктів культурної спадщини (ч. 1, ст. 298). Друга спроба демонтажу пам’ятки була зупинена у липні. 

Власники компанії, які попри охоронний статус та кримінальні провадження продовжують зносити історичну будівлю, – брати Вадим та Володимир Трофименки. Понад 15 років вони скуповують старовинні будівлі та перероблюють їх на бізнес-центри. У 2020 році слідчі НАБУ затримували Володимира Трофименка як одного з інвесторів вже збанкрутілого ТОВ “Трейд Коммодіті”. Вадим Трофименко був нардепом IV та VI скликань від партій “Наша Україна”, “Реформи і порядок”, “Блок Юлії Тимошенко”.

У 2011 році журнал “Фокус” оцінив статки братів Трофименків у $154,4 млн — № 91 у рейтингу 200 найбагатших людей України.

Великий Київ у Google News

підписатися