Міністр енергетики Галущенко відмовляється сплачувати “Київоблгазу” 76 тисяч боргу: деталі скандалу

Автор: Володимир Хлєбников
15:36 05.11.2021

Суд зобов’язав міністра енергетики Германа Галущенка сплатити 76 000 грн боргу за газопостачання, який утворився ще три роки тому. Очільник Міненерго подав апеляцію, а також закликав громадян “захищати своє право на чесні рахунки”.

Міністр енергетики Галущенко відмовляється сплачувати “Київоблгазу” 76 тисяч боргу: деталі скандалу

Відповідне рішення Васильківського суду оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У квітні 2020 року Герман Галущенко звернувся до Васильківського міськрайонного суду із позовом проти ТОВ “Київоблгаз Збут”. Зокрема, він просив визнати заборгованість за спожитий у 2018-19 рр. газ необґрунтованою, здійснити перерахунок оплати та відновити газопостачання до його будинку. Він переконаний, що лічильник газу зламався та показав завищені дані.

У вересні 2021 року суд ухвалив рішення на користь “Київоблгаз Збуту” і зобов’язав міністра виплатити нараховану суму в повному розмірі. Мова йде про 76 тисяч гривень.

Під час судових слухань стало відомо, що у листопаді 2018 року після того, як Галущенка відключили від газопостачання, “представники облгазу виявили ознаки несанкціонованого відновлення подачі газу — пошкодження пломбування на пристрої, що відмотує”. Вони склали акт про порушення, який підписав один із представників Галущенка

Читайте також: Опалювальний сезон на Київщині під загрозою через борги теплокомуненерго за газ – хто і скільки винен

Після публічного розголосу Герман Галущенко відреагував на ситуацію, оприлюднивши відповідний допис у себе в Facebook. Він повідомив, що звернувся до апеляційної інстанції.

Я був незгодний з невиправдано великими додатковими обсягами газу, які “Київоблгаз Збут” мені нарахував. У липні 2019 року, до мого призначення на посаду в уряді, я подав судовий позов проти облгаззбуту до Васильківського міського районного суду Київської області… Згідно з рішенням суду від 21 вересня 2021 року, позов не був задоволений. Я подав апеляцію і планую використати усі можливі законні способи, щоб не оплачувати газ, який я не використовував”, – написав міністр.

Галущенко також зазначив, що у разі якщо апеляція підтримає рішення першої інстанції, то він сплатить встановлену судом суму.

“Водночас хочу звернути увагу, що ТОВ “Київоблгаз Збут” не подавало позовів проти мене про стягнення коштів… Дуже сподіваюсь, що мій приклад допоможе іншим споживачам захищати своє право на чесні рахунки і якісне обслуговування”, – додав очільник Міненерго.

Читайте також: Рада дозволила роздробити борги за газ: деталі

Станом на 15:30 5 листопада коментарів ТОВ “Київоблгаз Збут” з цього приводу у відкритих джерелах не надходило.

Своєю чергою журналіст Єгор Чечеринда інтерпретує заяву Галущенка як заклик до несплати за газ. “Що може бути кращим свідченням професіоналізму нинішнього уряду Володимира Зеленського, як не міністр енергетики, який не платить за газ роками, зриває пломби газопостачальної компанії та має борг за газ розміром в 76.000 грн, який оскаржує в судах?.. Де вони лише набирають цих “борчунів за чесні рахунки” та агітаторів не платити за газ?” – написав він у Facebook.

Більшість коментаторів під дописами Чечеринди підтримали його обурення:

Нагадаємо, Герман Галущенко очолив Міністерство енергетики України 29 квітня 2021 року. Його кандидатуру підтримали 305 народних депутатів. До цього він рік був віцепрезидент НАЕК “Енергоатом”.

Великий Київ у Google News

підписатися