Мінімум втручання. На 20 га біля Совських ставків планують створити парк

Автор: Галина Ворона
13:17 17.09

На ділянках біля Совських ставків площею понад 20 га, які фактично відвоювали у забудовника, збираються створити парк, концепція якого полягає у мінімальному втручанні у природний ландшафт.

Мінімум втручання. На 20 га біля Совських ставків планують створити парк

Як розповіли у  “Київзеленбуд”, вони подали до Київської міської ради клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для відтворення, збереження і використання зелених насаджень парку біля Совських ставків.

Мова йде про ділянки на просп. Валерія Лобановського, 113 площею 19,1187 га та вздовж просп. Валерія Лобановського та вул. Володимира Брожка площею 3,5 га.

За словами гендиректора “Київзеленбуду” Олексія Короля, на території у більше ніж 20 га є цінні водно-болотні угіддя, які є джерелом кисню та домівкою для багатьох видів тварин, у тому числі, рідкісних птахів і черепах.

Дана територія має бути безпечною та доступною для відвідувачів, разом з тим, зберігаючи біорізноманіття, яке є саме тут”, – зауважив він.

Читайте також: Черепашки та каченята у вогні – на Совських ставках пожежа наробила лиха (ФОТО) 

Нагадаємо, Совські ставки доволі довгий час були своєрідним “яблуком розбрату” між забудовником і киянами, які тривалий час боролись за збереження цієї екосистеми. У минулому році київський суд заборонив забудовувати Совські ставки, а цьогоріч показав на двері забудовнику: договір розірвали, землю повернули місту.

Великий Київ у Google News

підписатися