Забудовнику Совських ставків показали на двері: договір розірвано, землю повернено місту

Автор: Любава Лисичкіна
22:23 16.06.2021

Громаді міста повернули землі в нижньому каскаді Совських ставків вартістю 614 млн грн.

Забудовнику Совських ставків показали на двері: договір розірвано, землю повернено місту
Про це повідомили у пресслужбі Київської міської прокуратури.
 
Ідеться про рішення щодо  розірвання договору оренди із забудовником та повернення земельної ділянки площею понад 19 га, розташованої в нижньому каскаді Совських ставків, що у Голосіївському районі столиці, громаді місту.
 
У прокуратурі говорять, що між Київською міською радою та товариством у 2008 році укладено договір оренди земельної ділянки, умовами якого передбачено її забудову протягом трьох років з моменту укладення договору. На Совських ставках мали облаштувати рекреаційну зону в поєднанні з водоймою та звести  розважально-торговельний комплекс.
 
Однак, з 2008 року по теперішній час забудоаник так і не приступив до забудови спірної земельної ділянки, що, як зазначають у прокуратурі,  позбавило територіальну громаду можливості отримати об’єкт, який буде сприяти розвитку рекреаційної інфраструктури міста Києва.
 
При цьому, товариство неналежним чином утримує територію спірної земельної ділянки, у зв’язку з чим прибирання вказаної території систематично здійснюється комунальними службами Голосіївського району міста Києва.
 
За таких обставин Північний апеляційний господарський суд погодився з доводами прокурора та залишив в силі рішення господарського суду міста Києва, яким задоволено позов прокуратури про розірвання договору оренди землі.  
 
Нагадаємо, Совські ставки доволі довгий час є своєрідним “яблуком розбрату” між забудовником і киянами, які наполягають на збереженні цієї екосистеми. 
 
Крім цього,  електронна петиція “Вимагаю термінового вирішення екологічної катастрофи на території нижнього каскаду Совських ставків” набрала необхідну кількість голосів і була прийнята до розгляду Київрадою. Ініціативу підтримали 10 103 людини, при мінімально необхідних 10 000.

Також у минулому році київський суд заборонив забудовувати Совські ставки.

 

Великий Київ у Google News

підписатися