Мешканці новобудови на Печерську “воюють” із сусідом – той самовільно збудував на даху терасу

14:49 06.05.2020

Один із власників квартири у новому будинку на вул. Василя Тютюнника, 53 («Французький квартал») вже кілька місяців зводить надбудову. За цей час він не надав дозвільної документації і перекрив сусідам вихід на дах.

Мешканці новобудови на Печерську “воюють” із сусідом – той самовільно збудував на даху терасу Фото: Хмарочос

Про це пише Хмарочос.

З чого все почалось

Спочатку жителі третього і четвертого під’їздів будинку «Французького кварталу» звернули увагу на величезні балки, які почали піднімати на дах за допомогою попередньо встановленого крану.

На їх запит компанія-управлінець ТОВ «Перший український експертний центр» повідомила, що запросила документи і дозволи на роботи, але наразі не отримала їх від ініціатора робіт Савченка Юлія, власника квартири 138 (який згодом передарував цю квартиру онуку – Перевертню Дмитру).

У цього власника справді за плануванням є відкрита тераса невеликих розмірів, проте він вирішив забудувати не лише цю ділянку, а ще й захопити близько 100 квадратних метрів даху будинку, який взагалі належить сусідньому під’їзду”, – розповіла виданню мешканка будинку Вікторія Серезентінова.

Читайте також: На грани законности. Почему магазин или склад в подвале вашего дома могут быть нарушением

Надбудова, Французький квартал

Наслідки для мешканців будинку

Унаслідок будівельних робіт у квартирах мешканців погіршилося вентилювання, а в деяких помешканнях з’явився грибок через зміну конструкції повітропроводів.

Терасу відділяв від даху бетонний парапет, але для розширення території його демонтували, – пояснює Вікторія. – Коли відбувалися ці роботи, наша квартира ходила ходором”.

Мешканці зверталися в компанію-управлінця, але та ніяк не реагувала. До того ж жителям будинку перекрили доступ до даху, який за законом є приміщенням загального користування і належить усім співвласникам багатоквартирного будинку. Водночас у ЖЕКу заявляли, що ніяких будівельних робіт немає, а власник квартири просто склить терасу.

Читайте також: У жителей домов на Урловской незаконно отобрали техэтажи

Надбудова, Французький квартал

Доступ на дах відкрили, тільки коли скінчилось будівництво

Мешканці потрапили на дах власного будинку тільки після того, як подали офіційне звернення колективу сусідів до компанії-управлінця з вимогою відкрити заблокований вхід.

Але впродовж трьох днів, коли власне будувалися загорожі, на дах нас не пускали. Це був саме той момент, коли ми могли перешкодити будівельним роботам. Нам відкрили доступ тільки тоді, коли будівництво закінчилося”, – каже Вікторія Серезентінова.

Надбудова, Французький квартал

Документів на виконання робіт не показали

При цьому представник власника не надав проєктну документацію для підтвердження законності будівельних робіт.

Нам показали тільки якийсь малюнок, на якому не було жодної печатки. Мовляв, ось, дивіться, згідно з цим малюнком тут будується отакий майданчик”, – ділиться Вікторія.

Звернення до органів влади нічого не дали

Як наслідок, жителі будинку викликали поліцію і написали колективне звернення в Прокуратуру і КМДА з проханням надіслати комісію на місце забудови, зупинити будівництво, демонтувати вже збудоване і повернути дах і комунікації в первісний стан, передбачений проєктом ЖК.

Утім, прокуратура перенаправила звернення в поліцію, а КМДА – в ДАБІ. Поліція заявила, що наразі не бачить складу злочину. ДАБІ перебуває в процесі реструктуризації, адже має перетворитися на три нові центральні органи регулювання містобудування. Тобто відповіді від них поки годі чекати.

Нам пояснили в поліції, що без внесення нашої справи в Єдиний реєстр досудових розслідувань на наші вимоги ніхто не відповідатиме, ми також не зможемо зробити запит на документи, – каже Вікторія. – Тому ми подали скаргу в Печерський суд на бездіяльність поліції з вимогою відкрити кримінальне провадження і занести випадок в ЄРДР”.

При цьому сам власник квартири та ініціатор надбудови на зустрічі з жителями заявив, що вклав в цей «проєкт» багато грошей і тому планує довести розпочату справу до кінця. За словами Вікторії, на останню зустріч він прислав свого адвоката, який розписався акті обстеження покрівлі разом із комісією жителів.

Нагадаємо, у незаконну надбудову на вул. Антоновича слідчі змогли попасти тільки після того, як був задіяний спецназ.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...