Мер Віталій Кличко відзвітував про рік роботи – про що говорив

Автор: Галина Ворона
14:47 15.12.2021

Київський міський голова Віталій Кличко понад півтори години звітував сьогодні у Київраді про те, що було зроблено в столиці в 2021 році та про плани на наступний рік. “Великий Київ” зібрав головні тези та цифри із доповіді мера.

Мер Віталій Кличко відзвітував про рік роботи – про що говорив
Світлодіодне освітлення

Про що звітував мер Віталій Кличко:

Доходи бюджету столиці збільшилися цього року на понад 7 млрд грн порівняно з 2020 роком попри кризу, яку спричинила пандемія коронавірусу. Загальна сума надходжень сягнула майже 65 млрд грн, як в докризовий 2019 рік. Найбільше фінансування отримала сфера освіти – понад 26 мільярдів гривень. На галузь охорони здоров’я спрямували майже 7 млрд грн, на соцізахист – 5,2 млрд грн, із яких 3,4 млрд – на фінансування міської програми “Турбота. Назустріч киянам”

Додатком “Київ цифровий”, який об’єднує низку міських сервісів, користуються вже понад 1 мільйон киян. Зокрема, через нього завантажили понад 500 тисяч транспортних карт та купили 10 мільйонів QR-квитків, заплатили за паркування 154 тисяч разів.

Київ – перший в Україні за рівнем вакцинації. На сьогодні в столиці зробили понад 3 мільйона 300 тисяч щеплень. У столиці працюють 157 пунктів щеплення, 21 мінівакцинальний центр на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги, а також створені 63 мобільних бригади. Від початку кампанії відкрили і великий вакцинальний центр у Міжнародному виставковому центрі. Також працюють 44 тимчасових вакцинальних центри в різних установах та торгових центрах.

Столиця продовжує модернізацію теплоенергетичного комплексу. Цього року в місті замінили 70 км зношених мереж. Загалом за останніх три роки в столиці замінили 340 км тепломереж на найбільш аварійних ділянках.

Попри виклики, що постали перед сферою ЖКГ через здорожчання енергоносіїв, Києву вдалося стримати зростання тарифів для населення. І сьогодні вони залишаються на рівні минулого опалювального сезону. Щоб не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду, місто виділило зі столичного бюджету 2 млрд гривень, збільшивши статутний фонд “Київтеплоенерго”. 

На сміттєспалювальному заводі “Енергія” у 2021 розпочали будівництво системи хімічного очищення. Робота заводу відповідатиме європейським екологічним директивам за показниками викидів. А на Дарницькій ТЕЦ збудували вже третій електрофільтр, який значно зменшує викиди забруднюючих речовин. За обсягами та складом викидів підприємство тепер слідкує за допомогою системи моніторингу.

Цього року в столиці відремонтували 198 об’єктів дорожньої інфраструктури. А за останні кілька років в місті оновили 410 вулиць, мостів та шляхопроводів – загалом понад 1200 км столичних доріг. 

За останні кілька років у місті облаштували майже 200 кілометрів велодоріжок. У 2021 році збільшили мережу велодоріжок та смуг на понад 80 км. Спроектували для облаштування в наступному році ще майже 100 кілометрів велодоріжок. 

Цього року місто отримало ще одну партію із 50 сучасних автобусів з низькою підлогою, пандусами та спеціальними місцями в салоні для людей із інвалідністю. Вони бладнані системою відеоспостереження та навігації, кондиціонерами і відповідають екологічному стандарту “Євро-5”. Також місто закупило ще 9 нових трамваїв. Два з яких – вітчизняного виробництва. Усього з 2015 року Київ закупив 139 нових тролейбусів, 76 трамваїв та 307 автобусів. Також за кредитною угодою з ЄБРР на 50 млн євро столиця планує закупити 50 нових вагонів метро. А буквально минулого тижня Київ підписав кредитну угоду на 100 млн євро з ЄІБ. Це – найкраща фінансова угода для міста за останні 30 років. Вона дозволить столиці отримати 100 млн євро на оновлення тролейбусного парку та вагонів метро. У планах на наступний рік – розпочати процедуру закупівлі 19 трамваїв, 110 автобусів, 160 тролейбусів та 17 електробусів.

Цього року в Києві з’явилося декілька оновлених громадських просторів, які вже стали популярними серед киян і гостей столиці. Справжніми перлинами столиці стали, зокрема, оновлена Пейзажна алея, яка не бачила капітального ремонту майже 40 років. Також він згадав про новий громадський простір і фонтан на Арсенальній площі. Відновити цю локацію допоміг соціально-відповідальний бізнес. І з осені приміщення Київської фортеці та Микільської брами знову стали доступними для киян. Їх відреставрували за архівними документами. На одній із найстаріших площ міста створили безбар’єрний простір, озеленили територію та оновили вуличне освітлення. Цього року здійснили також благоустрій території та облаштували світловий фонтан у Наводницькому парку. Це – відома зона відпочинку із пам’ятником засновникам Києва. Пам’ятник встановили в 1982 році і з того часу жодного разу там не здійснювали реконструкції.

Наступного року Київ планує нарешті ухвалити Генеральний план столиці. Наразі документ доопрацьовують. 23 грудня стартують публічні експертні обговорення проекту Генплану, які мають завершитись у лютому.

Незважаючи на пандемію і карантинні обмеження, цього року Київ традиційно бігав, їздив, грав у футбол і виборював перемоги. Цього року завершили капітальні ремонти у дитячо-юнацьких спортивних школах “Юний спартаківець” та “Чемпіон”. Тривають роботи з реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу на вулиці Райдужній та льодового палацу на вулиці Шалетт у Дніпровському районі. На завершальному етапі капітальні ремонти: стадіону на вулиці Тростянецькій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл “Атлант” та “Школа спорту”. Триває капітальний ремонт і реабілітаційного центру школи “Ринг”. Також відкрили спортмайданчики на вулиці Каштановій та в Квітневому провулку, нове футбольне поле соціально-спортивної школи Фонду “Реал Мадрид”.

Повністю виступ мера можна подивитись тут.

Великий Київ у Google News

підписатися