Про це розповів начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний під час семінару для працівників зеленого господарства Києва. Участь у семінарі взяли експерти з озеленення та представники провідних садових центрів.
За його словами, виходячи з того, що наступний рік економічно не буде легшим за 2022-й, озеленення міста вирішили зробити більш стійким. Це означає зменшення механічного догляду, використання палива та людського ресурсу. Водночас екологічна складова при цьому має зростати.
Уважно слідкуючи за найкращими європейськими практиками озеленення міст, ми, зокрема, плануємо масштабувати використання багаторічних рослин. Також ми продовжимо уважно підходити до вибору сортів дерев та кущів, віддаючи перевагу тим, які найкраще себе зарекомендували в міських умовах”, – пояснив чиновник.
Він зазначив, що комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень вже отримали відповідні розпорядження і активніше впроваджуватимуть нові практики. Так, на деяких ділянках, де утримання газонів не є доцільним, навесні 2023 року з’являться пілотні проекти з використанням декоративних луків та злаків, які потребують значно меншого ресурсу для догляду. Це стосуватиметься передусім розподільних смуг та ділянок вздовж автомобільних доріг.
Читайте також: Проєкт “Місто живих стін”: кияни лякаються міфів про плетучий виноград Вічі
Нагадаємо, цього року в Києві стартувала екоініціатива “Місто живих стін”, яка пропагує вертикальне озеленення з використанням винограду Вічі. Які плюси називають – читайте тут. Першою на неї відгукнулась Солом’янка, другою – Дарниця. Днями Печерський район також долучився до нового еко-проекту. Біля мерії також висадили виноград Вічі, який вкриє стіни зеленим килимом. А ще – в парку “Наталка” та біля Почайни.
Водночас, вже зафіксовано знищення саджанців. Депутатка Київради пообіцяла винагороду за координати діда, що вирвав саджанець винограду.