Медикаменти, засіб від тарганів, капсули для прання, щуряча отрута: за рік у Києві врятували понад 200 дітей з нехарчовими отруєннями

Столичні медики цьогоріч врятували понад 200 дітей різного віку, які потребували екстреної медичної допомоги та госпіталізації через отруєння токсичними речовинами.

Таку сумну статистику навела директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, майже 100% усіх випадків можна було б уникнути, якби дорослі були уважнішими.

Так, лише з тих дітей, до яких виїжджали бригади столичних “швидких”, третина – хлопчики та дівчата до 9 років, із яких більшість до 5 років. Найменшому малюку лише 11 місяців.

Абсолютно різні, залишені дорослими в доступних місцях медикаменти, засіб від тарганів, гель для прання, капсули із пральним порошком, щуряча отрута – це те, що маленькі діти встигають донести до рота та проковтнути за лічені хвилини. У підлітків дещо інший “набір”: здебільшого вони труяться алкоголем або лікарськими засобами, що вживають у великій кількості”, – розповіла чиновниця.

Вона закликала мам і татусів, бабусь і дідусів бути пильними, адже увага потрібна як малечі, так і підліткам.

За маленькою дитиною необхідний постійний нагляд. Навіть короткочасне відволікання на телефон або домашні справи може коштувати їй життя. Саме через те і відбуваються отруєння, тяжкі опіки, падіння з вікон… Не меншої уваги та піклування потребують і підлітки. Психологічні проблеми, перше невдале кохання, бажання самоствердження через «дорослі» атрибути на кшталт алкоголю – це те, через що проходить більшість у перехідному віці, але як саме відбудеться такий перехід, багато в чому залежіть від близького дорослого, який на цей час поряд“, – пояснила Валентина Гінзбург.

Читайте також: Що робити при отруєнні грибами – поради НСЗУ

Нагадаємо, нещодавно на Київщині від отруєння грибами померли 18-річна дівчина та її маленька сестра, а за кілька днів – їхній 4-річний братик.