Медичні установи столиці не будуть входити до “спроможної мережі лікарень” – що це означає

Автор: Оксана Тупальська
16:30 12.10.2023

Медичні заклади столиці не будуть входити до так званої спроможної мережі лікарень, створення якої уряд передбачає в ході реалізації третього етапу медичної реформи. Про це кореспонденту “Великого Києва” повідомили у профільному департаменті КМДА.

Медичні установи столиці не будуть входити до “спроможної мережі лікарень” – що це означає

Як відомо, Порядок організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я уряд ухвалив 28 лютого 2023 р. Постановою № 174. Суть реформи полягає в тому, що вся територія України поділяється на госпітальні округи, де кожна область становить окремий госпітальний округ, а кожний район – госпітальний кластер.

“Йдеться про пріоритезацію. Забезпечення чіткого переліку медичних послуг у конкретно визначених закладах, де ми як держава зможемо гарантувати наявність всього необхідного сучасного обладнання та висококваліфікованих фахівців, тобто зможемо бути впевнені, що пацієнту буде надана допомога на найвищому рівні», — повідомляв навесні 2023 року про особливість “спроможної мереді лікарень” міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Тоді в МОЗ розповідали, що місто Київ та Севастополь стануть окремими госпітальними округами, які додатково поділятимуться на кластери. Кластер дорівнюватиме території кожного укрупненого району. 

У мерії запевнили, що хоч лікарні в Києві не будуть входити до “спроможної мережі лікарень”, вони надалі будуть мати договори з НСЗУ та отримуватимуть необхідне фінансування. Сказали, що це стосується так само збереження співпраці НСЗУ з приватними медичними установами та науковими. 

Раніше “ВК” публікував жорстку критику етапу реформи, де експерт повідомляв, що в ході реалізації третього етапу реформи та створення “спроможної мережі лікарень” Київ може втратити низку медустанов та послуг, фінансованих з бюджету держави та що навантаження на лікарів через це тільки зростатиме. 

Як же все-таки будуть фінансуватися лікарні Києва після реалізації третього етапу медреформи “ВК” запитує в запиті МОЗ. 

Також НСЗУ надала відомості про фінансування медичних закладів Київщини. Жителі регіону можуть ознайомитися з кількості коштів від НСЗУ, яке передбачено для кожної установи. 

Великий Київ у Google News

підписатися