Як відомо, Порядок організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я уряд ухвалив 28 лютого 2023 р. Постановою № 174. Суть реформи полягає в тому, що вся територія України поділяється на госпітальні округи, де кожна область становить окремий госпітальний округ, а кожний район – госпітальний кластер.
“Йдеться про пріоритезацію. Забезпечення чіткого переліку медичних послуг у конкретно визначених закладах, де ми як держава зможемо гарантувати наявність всього необхідного сучасного обладнання та висококваліфікованих фахівців, тобто зможемо бути впевнені, що пацієнту буде надана допомога на найвищому рівні», — повідомляв навесні 2023 року про особливість “спроможної мереді лікарень” міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Тоді в МОЗ розповідали, що місто Київ та Севастополь стануть окремими госпітальними округами, які додатково поділятимуться на кластери. Кластер дорівнюватиме території кожного укрупненого району.
У мерії запевнили, що хоч лікарні в Києві не будуть входити до “спроможної мережі лікарень”, вони надалі будуть мати договори з НСЗУ та отримуватимуть необхідне фінансування. Сказали, що це стосується так само збереження співпраці НСЗУ з приватними медичними установами та науковими.
Раніше “ВК” публікував жорстку критику етапу реформи, де експерт повідомляв, що в ході реалізації третього етапу реформи та створення “спроможної мережі лікарень” Київ може втратити низку медустанов та послуг, фінансованих з бюджету держави та що навантаження на лікарів через це тільки зростатиме.
Як же все-таки будуть фінансуватися лікарні Києва після реалізації третього етапу медреформи “ВК” запитує в запиті МОЗ.
Також НСЗУ надала відомості про фінансування медичних закладів Київщини. Жителі регіону можуть ознайомитися з кількості коштів від НСЗУ, яке передбачено для кожної установи.